Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Kayıp çocuklarını bulana 100 bin lira yahut daire verecek

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Efeler Orta Mahalle’de yaşayan Mustafa-Ümmü Demirhoş çiftinin, süt eserleri toptancılığı yapan 4 çocuğundan en büyüğü olan Kenan Demirhoş ile en küçüğü olan Sinan Demirhoş, 25 Aralık 2009 sabahı, işe gitmek için evden çıktı. Fakat kardeşler, geri dönmedi. Demirhoş çifti, her yerde aradıkları oğullarını bulamayınca kayıp müracaatında bulundu. Demirhoş kardeşleri arama çalışmaları başlatılırken, kaybolmalarından 4 ay sonra aileyi arayan bir kişi, oğullarının yerini bildiğini söyleyerek, 40 bin lira istedi.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

TEHDİT VE DOLANDIRICILIK SUÇUNDAN 9 YIL MAHPUS CEZASI VERİLDİ

Başta parayı vermeyi kabul eden aile, şüphelenince polise ihbarda bulundu. Polisin takibi sonucu yakalanan kuşkulu, Demirhoş ailesinin akrabası çıktı. Baba Demirhoş şikayetçi olmadı fakat kamu davası açıldı. Yakalanan kuşkulu S.C. yargılandığı davada 9 yıl ceza aldı. 5 yıl cezaevinde yatan S.C., ifadelerinde yalan söylediğini, Kenan-Sinan Demirhoş kardeşlerinin yerini bilmediğini bildirdi. S.C., tahliye olduktan sonra ortadan kayboldu.  

Demirhoş ailesinin, kaybolan çocuklarını bulma umudu ortadan geçen yıllara karşın bitmedi. Baba Mustafa Demirhoş, 11 yıl boyunca il vilayet, ilçe ilçe dolaşarak iki oğlunu aradı. Lakin hiçbir ize rastlayamadı. Oğullarının meyyit ya da dirisine kavuşmak istediğini söyleyen Mustafa Demirhoş, evlatlarını bulana 100 bin lira yahut kendisine ait daireyi ödül olarak vereceğini bildirdi.

KAYNAK: DHA

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.