Kalbi Olan Bakmasın! İzlediğinizde Kanınızı Donduracak Birbirinden Vahim 19 Belgesel

Buzzfeed'in yaptığı ankete nazaran tüylerimizi en çok ürperten belgeselleri derledik… Kaynak: https://www.buzzfeed.com/annakopsky/unse …

Yayınlama: 20.12.2020
9
A+
A-

Buzzfeed'in yaptığı ankete nazaran tüylerimizi en çok ürperten belgeselleri derledik…

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/annakopsky/unse…

19. The Killing of America (1982)

The Killing of America belgeseline bilhassa 1970 sonrası Amerika'da yaşanan olaylara odaklanıldığında “Amerika'nın ahlaki çöküşü” diyebiliriz. Bizden uyarması! Belgeseli izlerken sakin kalamayabilirsiniz. Gerçek manzaraların kullanılması ve Edmund Kemper üzere gerçek seri katillerle yapılan röportajlar direktörleri derin bir depresyona sokmuş.

-lizzyw49

18. The Woman Who Wasn’t There (2012)

Tania Head 11 Eylül hücumlarında New York'ta maksat alınan Dünya Ticaret Merkezi binasında olduğu konusunda herkesi kandırdı ve eşinin taarruzlarda öldüğünü söyledi. Bununla da kalmayıp Dünya Ticaret Merkezi Kurtulanları Ağı' nın lideri oldu. Bu belgesel Tania Head'in söylediği palavralarını ve gerçek Tania Head'i kim olduğunu ortaya çıkarıyor.

-georger46

17. Haunters: The Arka of the Scare (2017)

  Kızılcık Şerbeti Dilruba (Farah Zeynep Abdullah) kimdir?

Olağan kuralların geçerli olmadığı bizi ortalama derecede korkutan perili meskenler avlanmayla ilgili yeraltı kültürü ortaya çıkardı. Haunters belgesel sanayisindeki yapılan röportajlarla işlerinin onları korkutmadığını, onları yaraladığını gösteriyor.

-laurynl4c

16. The Witness (Tanık)-(2015)

Kitty Genevose, New York'ta gezerken Mart 1964' te bıçaklandı. Raporlara nazaran 38 kişi konutlarının camından olayı izledi ve hiç kimse müdahalede bulunmadı. Bu belgeselde Kitty' nin erkek kardeşi gerçeği ortaya çıkarıyor. Amerika Birleşik Devletleri 911 Acil Sisteminin kabulünde de bu belgeselin büyük bir tesiri olduğu biliniyor.

-tracis49

15. Mommy Dead and Dearest (Annesi Meyyit ve Sevgili)- (2017)

  Kolpaçino 4 4'lük izle Full HD seyret

Hiç kimse 2015 yılında katilinden intikam alana kadar Gypsy Rose Blanchard'ın kalıcı hasar bırakan bir hastalığının annesi tarafından tetiklendiğini bilmiyordu. Mommy Dead and Dearest Gypsy'nin iç dünyasını ve 20 yıl boyunca gözetleyicisi tarafından çektiği eziyetleri bizlere aktarıyor. 

-lucasm48 ve Erica Woodridge, Facebook

14. Wisconsin Death Trip (Wisconsin Mevt Gezisi)-(1999)

Wisconsin, Blac River Şelalelerinde bulunan kimi şeytani şeyler, yaşayanların birbirini öldürmesine, cayır cayır yanan binalara ve birtakım garip davranışların sergilenmesine sebep oldu. En gizemli ve dehşetli olaylara hakikat bir gezintiye hazır olun!

-miznortonbuswell

13. The Family I Had (2017)

2007 yılında, 13 yaşındaki bir erkek çocuğu, 4 yaşındaki kız kardeşini boğdu. Annesi, oğlunun hareketlerinin sonuçlarını cinayet olarak isimlendiriyor. Rogert Ebert'ın kontrol grubu olaya 4 üstünden 3 yıldız  veriyor.

-laurenc42

12. Crazy Love (2007)

1950'lerde, avukat Burt Pugach ve Linda Riss flörtleşmeye başladı ama aşkları söndüğünde ve Linda diğeriyle nişanlandığında, Burt Pugach, Linda'nın yüzüne çözelti döktü ve onu kör etti. Burt hapishanede olduğu süreç içerisinde Linda'ya mektup göndermekten vazgeçmedi ve tuhaf bir biçimde Burt beraat ettikten sonra 1974 yılında evlendiler. Crazy Love, 2000li yılların en mide bulandıran münasebetlerin başında yer alıyor.

-purplepluviophile ve exlibris00

11. Beware the Slenderman (2016)

2014 yılında, Wisconsin'de yaşanan olayda iki kız arkadaş, diğer bir arkadaşlarını kurgu bir karakter olan Slender Man'i etkilemek için arttan bıçaklayarak öldürmeye çalıştı. Gaye alınan arkadaşları hayatta kaldı, bu yüzden belgesel olaydan çok Slender Man karakterine ve neredeyse katil olacak bu iki kişinin beyinlerini nasıl etkilediğine odaklanıyor.

-lindsayh4

10. The Galápagos Affair: Satan Came to Eden (Galapagos Affair: Şeytan, Eden'e geldi)-(2013)

1930'lu yıllarda kent hayatından uzaklaşmak isteyen bir küme insan Almanya'dan Galapagos Adaları'na yerleşmeye karar verir. Kısa bir müddet sonra kümeden iki kişi kaybolur ve insanların yeni hayat heyecanları gerçek bir katil öyküsüne dönüşür. Epey beğenilen bu belgeseli, Cate Blanchett ve Diana Kruger'ın seslendiriyor.

-flimsywrap

9. The Summit (Zirve)-(2012)

2008 yılında, dağ tırmanışı yapan 11 kişi Çin-Pakistan hududunda tırmanış yaparken “K2 felaketi” olarak isimlendirilen ve dağcılık tarihinin en müthiş kazalarından biri olan kazada can verdi. Araştırma dataları, kazadaki acil davetlerden ve görgü şahitlerinden alındığı için kazada hayatını kaybeden bireylerin o an yaşadığı tüm ayrıntılar epeyce tüyler ürpertici.

-sonyahoneychild

8. Josef Fritzl: Story of a Monster (Josef Fritzl: Bir Canavarın Hikayesi)-(2010)

Fritzl ismindeki bu dehşetli kişi, kızını 24 yıl boyunca bir bodrum katına kilitledi ve yüzlerce sefer tecavüz etti. Bu tecavüzlerin akabinde kızın 7 tane çocuğu oldu. Bu belgeselde, hekimler ve aile üyeleriyle yapılan röportajlarla olayın korkutucu perde ardını ve Fritzl'in şeytani niyetlerini öğreniyoruz.

-eliza5101

7. The Bridge (Köprü)-(2006)

Golden Gate Köprüsü, tanınan intihar noktası olarak makûs bir üne sahip. Yürüyüş yolunda, hayatına son vermek isteyen insanları ikna etmek için bulunan acil telefon ağları bile var. The Bridge, burada hayatına son veren şahıslara ve aile üyelerine odaklanıyor. 

-mdes82

6. Just Melvin, Just Evil (2000)

Melvin Just, 2 yaşındaki kızı dahil olmak üzere, ailesinde bulunan 10 şahsa cinsel istismarda bulundu. Just'ın üvey torunu, bu olaydan etkilenen ailesinin acısına parmak basıyor ve bu yıkıcı olayların sonuçlarını takip eden müthiş ayrıntılarıyla tanımlıyor. 

-queenemily ve Sarah Elaine Thomas, Facebook

5. Genie: Secret of the Wild Child (1994)

“Genie”, istismarcı babası tarafından özgür bırakılana kadar 13 yılı aşkın müddette odasında tutsak edilen ve uygun formda beslenmesi sağlanmayan küçük kızın takma ismi. Genie: Secret of the Wild Child insan gelişimini sorgulayan ve küçük kızın yaşadığı acılara ışık tutan bir belgesel.

-laurenr4

4. Gladiator Days: Anatomy of a Prison Murder (2002)

Irkçı Troy Kell, hapishanede bulunan bir katili ikna etti ve tıpkı koğuşta bulunduğu Lonnie Blackmon'u deri rengi yüzünden öldürttü. Gladiator Days, bu örnek üstünden acımasız hapishane şiddetini inceliyor.

-courtneyd47

3. Missing 411 (2016)

Missin 411, Amerika'da bulunan ulusal parklarda, onlarca yıldır devam eden kayıpları araştırıyor ve Koca Ayak üzere efsanelerin varlığını kanıtlamaya çalışan muharrir ve kriptozoolog David Paulides'ın çalışmalarına dayanıyor.

-mitchd48

2. Child of Rage (1990)

Fotoğrafta gördüğümüz küçük kız çocukken tecavüze uğramış ve öbür bir aile tarafından evlat edinmiş. Dikkat dağınıklığı olan bu küçük kız, neden ailesini öldürmek istediğini itidalli bir biçimde açıklıyor. Küçük erkek kardeşini nasıl taciz ettiği ve hayvanlara nasıl ziyan verdiği de belgeselin içinde yer alıyor.

  • fredzesty ve amandam488

1. The Cheshire Murders (2013)

2007 yılında, Connecticut eyaletinde yaşayan Petit ailesinin meskenine giren iki kişi, aile üyelerini rehin alıp soyduktan sonra üyeleri öldürüyor. Belgesel, ailenin maksat alınmasının altında özel bir neden olup olmadığını araştırıyor ve aslında ailenin kurtulabileceği gerçeği ortaya çıkıyor.

-theonlyad

Ax Medya
sağlık sitesi takipçi satın al |-| nakliyat |-| instagram beğeni hilesi |-| vds satın al |-| wordpress cache |-| ofis taşımacılığı |-| antalya haber |-| ipek fal bilim merkezi |-| evden eve nakliyat |-| istanbul eşya depolama
vozol |-| kartal evden eve nakliyat |-| Ev Eşyaları Depolama |-| istanbul evden eve nakliyat |-| IGBT tabanlı kompanzasyon |-| şehirlerarası evden eve nakliyat |-| sohbet odaları - nöbetçi sigortacı - teknik analiz eğitimi