Kadıköy Belediye Lideri Odabaşı’nın Konuşması Pendik AKP Meclis Üyesi Tarafından Engellendi: ‘Yemeği Ben Verdim’

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

2018-2019 futbol dönemini Ağrı Amatör Ligi şampiyonu Patnos Spor Kulübü’nün dayanışma gecesine davet üzerine Kadıköy Belediye Lideri Şerdil Dara Odabaşı ve Pendik Belediye Lideri Ahmet Cin de katıldı. Konuşma için kürsüye davet edilen Odabaşı, AKP’li Meclis Üyesi İdris Bilici tarafından konuşturulmadı, Odabaşı yaşananlar üzerine salonu terk etti.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Sözcü gazetesinin aktardığına nazaran, Patnos Spor yöneticileri tarafından Pendik'te düzenlenen geceye Kadıköy Belediye Lideri Şerdil Dara Odabaşı ve Pendik Belediye Lideri Ahmet Cin de katıldı. AKP'li Lider Ahmet Cin ve öbür davetlilerin konuşmalarının akabinde Kadıköy Belediye Lideri Şerdil Dara Odabaşı konuşma yapması için sahneye davet edildi.

Mikrofonun sesi kısıldı

Patno Sspor'u kutlamak için sahneye çıkan Odabaşı konuşmak için hazırlanırken evvel mikrofonun sesi kesildi akabinde da Pendik Belediyesi'nin AKP'li Meclis Üyesi İdris Bilici, Odabaşı'nın yanına gelerek 'Siyaset yok. Yalnızca selamlama yapacaksınız' dedi

Sahneyi terk etti

'Siz kimsiniz?' sorusuna ise AKP'li Meclis Üyesi İdris Bilici, 'Ben meclis üyesiyim. Yemeği ben verdim' karşılığını verdi. Odabaşı bu kelamlar üzerine sahneyi terk etti.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Odabaşı'nın salondan ayrılmasıyla birlikte salon da boşaldı

Yaşananların akabinde birçok konuk AKP'li Meclis Üyesi İdris Bilici'nin tutumuna reaksiyon gösterdi. Odabaşı'nın salondan ayrılmasıyla birlikte salon da boşaldı. Odabaşı'na yapılanların saygısızlık olarak kıymetlendiren Patnoslular Kadıköy Belediye Lideri Şerdil Dara Odabaşı'yı aracına kadar uğurlayarak, yaşananlardan duydukları üzüntüyü lisana getirdiler.

Toplumsal medya hesabı üzerinden olayın görüntüsünü paylaşan Odabaşı şu tabirlerle reaksiyon gösterdi:

“Geceyi düzenleyen, davet eden, selamlamaya çağıran Patnoslular, konuşmamı engelleyen AKP’li Pendik Belediye'sinin AKP’li Meclis Üyesi. Yemeğin parasını verdiler diye Patnos Spor’un şampiyonluğunu kutlamama müsaade vermediler. Nasılsa alıştık buradan kutlamaya, tebrikler Patnos Spor.”

Olay toplumsal medyanın da gündeminde…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.