Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı. Toplantıda koronavirüste vaka sayılarındaki artış, okulların açılış tarihi, ekonomik veriler ile İstanbul Sözleşmesi'nin görüşülmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantının ana gündem maddesini koronavirüs ile mücadele, okulların açılış tarihi ve İstanbul Sözleşmesi olması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplandı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde saat 15.30'da başladı.

Kurban Bayramı ve yaz tatilinin etkisiyle koronavirüs vaka sayılarının tekrar 1000'li rakamlara ulaşması, Kabine toplantısının ana gündem maddesi olacak. Toplantıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kabineye bir sunum yaparak, alınan tedbirler ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verecek.

OKULLAR AÇILACAK MI?

Kabine'nin bir diğer önemli toplantı başlığını ise okulların açılış tarihi oluşturuyor. Özel okulların önümüzdeki hafta telafi eğitimlerine başlarken, Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri ile okulların açışı tarihine ilişkin değerlendirme yapılması bekleniyor. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un da sunum yapması bekleniyor.

EKONOMİ GELİŞMELERİ

Geçtiğimiz hafta döviz kuru ve altındaki yükselişin de masaya yatırılması bekleniyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın bir sunum yapması bekleniyor.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ

Bir süredir, Türkiye'nin gündeminde olan İstanbul Sözleşmesi de Cumhurbaşkanlığı Kabinesi gündeminde. İlgili bakanların Kabine'ye bilgi sunması bekleniyor. Kabine'de alınan karar daha sonra AK Parti MYK'da da görüşülecek.

Editör: TUNAHAN ERTAN