![](https://img-s1.onedio.com/id-5d00c132a994774b38a01eb2/rev-0/raw/s-bb0b820e7fbc1e4f6699962c8267c4b590cb849b.jpg)
![](https://img-s1.onedio.com/id-5d00c0cd0c4279a5368a811c/rev-0/w-500/s-eff4adcc20cd61fdb917a19e1c5c74e9d4672c85.jpg)
![](https://img-s1.onedio.com/id-5d00c132a994774b38a01eb2/rev-0/w-500/s-61ba6d782a5f6ee6c568ea300f25811fb7895a88.jpg)
![](https://img-s2.onedio.com/id-5d00c19e1c025933452cebdf/rev-0/w-500/s-d8f5ee61531b5695bcf92068225842b6846b930c.jpg)
Oğuz Arda Sel'in annesi Mısra Öz Sel, "Takipsizlik kararları kaldırılsın diye Çorlu’da ‘Adalet Nöbeti’ başlattık ancak o da dikkate alınmadı. 3 Temmuz’da görülecek dava yalnızca dört kişi üzerinden yürütülecek. Devlet Demir Yolları üst idaresi, politikler ve bürokratlar kovuşturmada yargılanması gerekli görülmedi. Biz bu bireyler hakkında takipsizlik kararının kaldırılmasını istiyoruz. Bunun için de Anayasa Mahkemesi’ne müracaatlarımızı yaptık. ‘Adalet Nöbeti’mizin bir ayağı da Anayasa Mahkemesi’nde olacak" tabirlerini kullandı.
![](https://img-s1.onedio.com/id-5bfe712a3a04f99e29a9e1c6/rev-0/w-500/s-5623ed0b0e1997e98ecd161c978d2a5b5b649cbf.jpg)
TCDD 1’inci Bölge Müdürlüğü Halkalı 14’üncü Demir Yolu Bakım Müdürlüğü Demir Yolu Bakım Müdürü Turgut Kurt, Çerkezköy 143 Yol Bakım Şefliği Yol Bakım ve Tamir Şefi Özkan Polat, Köprüler Şefi Çetin Yıldırım ve Sınır Bakım Tamirat Memuru Celaleddin Çabuk “taksirle mevte ve yaralanmaya neden olma” suçlamasıyla 3 Temmuz 2019’da hâkim karşısına çıkacak.