Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Beşerler Çıldırmış Olmalı! Antalya’da Biri Bıçaklanmış Biri de Tüfekle Vurulmuş 2 Caretta Caretta Bulundu

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Mayıs ayı itibariyle yumurta bırakmaya başlayan Çıralı, Olimpos ve Mavikent kıyılarında yaklaşık 2.5 ayda toplam 9 yetişkin caretta ve yeşil deniz kaplumbağası ölüsü bulundu. Son olarak Antalya'daki Belek turizm bölgesindeki kıyıda, 2 caretta carettanın tüfekle vurularak ve bıçaklanarak öldürüldüğü bildirildi.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

AA'da yer alan habere nazaran, Ekolojik Araştırmalar Derneği Lideri ve Hacette Üniversitesi Tabip Öğretim Üyesi Ali Fuat Canpolat, gazetecilere yaptığı açıklamada, Belek'teki Boğazkent mevkisinde kumsalda bir hafta evvel tüfekle vurularak öldürülen ve vücudunda saçma izleri olan caretta caretta bulduklarını söyledi.

“İnsanlar bir hayvana nasıl ateş eder”

Tıpkı bölgede bugün de yumuşak dokusu bıçaklanarak öldürülen caretta caretta bulduklarını lisana getiren Canpolat, “Nasıl bir mantık anlamıyorum. Çok üzücü bir imaj. Beşerler bir hayvana nasıl ateş eder. Kuşağı tükenme tehlikesi olan hayvanlar bunlar.” dedi.

“Artık tabiatla barışalım”

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Kumsala vuran kaplumbağaların öldürülmesinin üzücü bir durum olduğunu lisana getiren Ali Fuat Canpolat, şunları kaydetti:

“Geçmiş yıllarda kıyıya daha çok meyyit kaplumbağa vuruyordu ve mevt nedenini anlamıyorduk. Lakin yaklaşık bir hafta evvel tüfekle öldürülmüş, bugün de bıçak saplanmış caretta caretta ölüsü bulduk. Beşerler çıldırmış olmalı, ne alıp veremedikleri var? Artık tabiatla barışalım. Belek bölgesi caretta carettaların yuvalama alanı lakin bunun bedelini bilmiyoruz. Bunu değer haline getirmek zorundayız. Beşerler pelikanla turizm yapıyor, biz kaplumbağaların pahasını neden bilmiyoruz? Turizm açısından da çok kıymetli hayvanlar.”

Yaşanan bu vahşete toplumsal medya da sessiz kalmadı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.