Ankara’yı sarsan ikinci cinayet! Eski MHP’li isim öldürüldü

Yayınlama: 01.05.2023
A+
A-

MHP Ankara eski il yöneticisi Ferhat Özcan, Pursaklar’da silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Olayın ardından MHP Pursaklar İlçe Başkanı Mehmet Ersin Ekinci gözaltına alındı. İddiaya göre, cinayetin sebebi ikili arasındaki husumet ve Özcan’ın iş yerine astığı İYİ Parti afişleri. Ancak, İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı konunun İYİ Parti afişi ve parti ile ilgisi olmadığını açıkladı. Cinayetle ilgili soruşturma devam ediyor.

Ankara’nın Çankaya ilçesinde 30 Aralık’ta yaşanan Sinan Ateş cinayetinin ardından, seçimlere günler kala eski bir MHP’li isim daha silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Ferhat Özcan isimli MHP Ankara eski il yöneticisi, Pursaklar ilçesindeki işyerinde silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybetti. İddiaya göre, saldırıyı MHP Pursaklar İlçe Başkanı Mehmet Ersin Ekinci gerçekleştirdi. Ekinci, cinayet şüphelisi olarak gözaltına alındı.

Olayla ilgili polis soruşturması sürerken, iddialara göre Özcan ve Ekinci arasında husumet bulunuyordu ve Özcan’ın işyerine İYİ Parti afişi asmış olması nedeniyle aralarında tartışma çıkmıştı. Tartışmanın silahlı saldırıya dönüştüğü düşünülüyor. İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı ise konunun İYİ Parti afişi ve İYİ Parti ile ilgisi olmadığını açıkladı. Özcan’ın cenazesi memleketi Çankırı’ya defnedildi. Soruşturma ise devam ediyor.