Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat
MANŞET HABERYerel

Ankara’da Suriyeli grup 2 Türk’ü bıçakladı Çevredekileri çevik kuvvet…

Türkiye’de mültecilerle ilgili tartışmalar gündemdeki yerini korurken, sosyal medyada dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Söz konusu iddiaya göre Ankara Altındağ’da Suriyeli bir grubun 2 genci bıçakladığı haberinin ardından mahalleli sokağa döküldü. Öfkeli vatandaşları, polis ekipleri sakinleştirmeye çalıştı.

Suriyelilerin ardından Afganistan’daki iç olaylarla birlikte Afganların da göç etmesiyle birlikte Türkiye’nin bir numaralı gündem maddesi, mülteciler oldu. Suriyeliler ve Afganların gönderilmesiyle ilgili tartışmalar devam ederken, Başkent’te tehlikeli bir gerginlik yaşandı.

2 GENCİ BIÇAKLADIKLARI İDDİASI

Ankara’nın Altındağ ilçesinde bulunan Battalgazi Mahallesi’nde iddialara göre Suriyeli bir grubun, 2 Türk genci bıçakladığının haberini alan mahalleli, ayağa kalktı. Suriyelilerin yaşadığı bölgeye doğru yürüyen mahalle halkı, çevik kuvvet tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı.

ÖFKELİ GRUBU EKİPLER SAKİNLEŞTİRMEYE ÇALIŞTI

Diğer yandan bölgeden gelen bir başka videoda ise polislerin, öfkeli vatandaşlarla konuştuğu ve sakinleştirmeye çalıştığı görüldü. Polislerin, durumu kontrol altına almak için vatandaşlara evlerine dönmeleri yönünde çağrı yaptığı öğrenildi.

HAYATINI KAYBETTİ

Ankara’nın Altındağ ilçesinin Battalgazi mahallesinde dün akşam iki grup arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle kavga çıktı. Bıçaklı saldırı sonucu yaralanan iki kişiden birisi olan Emirhan Yalçın hastanede hayatını kaybetti.

Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada, “Yaralayanların yabancı uyruklu şahıslar olduğu tespit edilmiş olup; iki şahıs gözaltına alınmıştır” denildi.

BBC Türkçe‘ye konuşan Battalgazi Mahallesi Muhtarı Habip Eroğul, mahalleli iki gencin Suriyeliler tarafından bıçaklandığını söyledi.

Habip Eroğul, “3-5 kişilik Suriyeli saldırgan grup dün gece emniyet tarafından alındı. Saldırganların Suriyeli olduğu kesin” diye konuştu.

Eroğul, daha sonra hayatını kaybettiği açıklanan Emirhan Yalçın için, “Durumu, kalbine yakın bir yerden bıçaklandığı için endişe veriyor. Yoğun bakımdaki tedavisi hala sürüyor” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Google Haberler
İstanbul evden eve nakliyat | - | NEDEN HABER | - | DUMAN HABER