2020 Black Friday yaklaşıyor: Efsane cuma ne zaman, ayın kaçında?

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Yurt dışında Black Friday adıyla gerçekleştirilen Kara Cuma indirimleri Türkiye’de Muhteşem Cuma ve Efsane Cuma gibi isimleri ile gerçekleştirilmişti. Black Friday indirimlerinden yararlanmak isteyen kişiler bu günün ne zamana denk geldiğini araştırmayı sürdürüyor. Peki, Black Friday 2020 ne zaman? (Kara Cuma ne zaman, Black Friday ne zaman)

Dünyada alışveriş çılgınlığının yaşandığı Black Friday’e sayılı günler kaldı. Farklı ülkelerde farklı isimlerle gerçekleştirilen indirim kampanyaları için Türkiye’de de birçok e-ticaret firması belirli günlerde indirim yapıyor. İşte indirim günleri ve Black Friday’in tarihi…(Kara Cuma ne zaman, Black Friday ne zaman)

BLACK FRİDAY 2020 (KARA CUMA VE MUHTEŞEM CUMA) NE ZAMAN?

Kasım ayının son Cuma günü gerçekleştirilen Black Friday bu yıl 27 Kasım 2020 Cuma gününe denk gelecek. Bu gün kapsamında Türkiye’de de Efsane Cuma ve Muhteşem Cuma isimleriyle indirimlerin yapılması bekleniyor.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

MUHTEŞEM CUMA VE EFSANE CUMA İNDİRİMLERİ NE ZAMAN?

Türkiye’de faaliyet gösteren 4 büyük e-ticaret sitesi indirim yapacakları tarihleri duyurdu. Bir firmanın 6 Kasım’da başladığı indirimlere başka bir firma ise 9-10-11 ve 12 Kasım’da katılacak. Yine bir firma 11 Kasım’da başka bir firma da 9 Kasım’da indirimlerini başlatacak.(Kara Cuma ne zaman, Black Friday ne zaman)

BLACK FRİDAY NEDİR?

Normalde Şükran gününden sonraki Cuma günü, ABD’deki marketler kepenklerini erken saatte açarlar ve geç saatlere kadar da müşterilerine hizmet vermeye devam ederler. Bu hep böyle sürmüş. Fakat sonradan bu yoğun çalışma temposuna indirim kampanyaları da eklenmeye başlamış.

İndirim kampanyalarının işin içine girmesiyle birlikte, alış verişe olan talep de artmış. Bu talep artışı, Şükran gününden sonraki Cuma günlerinin aşırı yoğun geçmesine neden olmaya başlamış. Öyle ki 1961 yılında Philadelpihia’da insanlar yoğunluktan adım atamayacak hale gelmişler.

Trafik yüzünden araçların yerlerinden kıpırdayamadığı ve yoğunluktan insanların birbirini ezdiği o yıl, bu etkinlik Black Friday olarak anılmaya başlanmış. (Kara Cuma ne zaman, Black Friday ne zaman)

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir