Vajina Dış Dudak Sarkması
Vajina Dış Dudak Sarkması

Kadınların korkulu rüyası buruşuk vajinadır. Eğer kadınsanız ve vajina dış dudak sarkması varsa doğru adrestesiniz. Haberimizin detayında bu yolların çözümünü siz değerli okurlarımıza paylaşacağız. Yazı boyuncaüdış dudaküdediğimiz zaman labium minus, yani vajina açıklığnıı her iki tarafta çevreleyen yapılardan bahsedilecektir. Labium minuslar çok farklı boyut ve şekillerde olabilir. Ayrıca sağ ve sol taraf arasında doğuştan asimetri de olabilir.

Vajina Dış Dudakları Neden Sarkık Olur?

Dış dudak sarkmasıüvajina kısmında görüntü ya da fiziksel olarak hastaları rahatsız edebilen bir şeydir. Genellikle yıllar ve doğumlara bağlı dokularda gevşeme oluşabilir. Ayrıca kilo alma vermeler de doku kaybı ve sarkma yapabilir. Ancak bazı kadınlarda doğuştan itibaren yapısal olarak dudaklar daha gevşek ve uzun olabilir. Az sonra sizlere sarkık vajina dış dudağı çözüm yöntemi nedir bahsedeceğim.

Vajina dış dudak sarkması doğal çözüm

Vajina dış dudak sarkması,ükadınlarda doğum yapma, kilo alma, çok fazla cinsel ilişkiye girme gibi pek çok nedenden dolayı meydana gelir. Doğal olarak avokado bir blender yardımıyla geçirip o bölgeye yedirmek iyi gelir. Bunun haricinde zeytinyağı sürmek o bölgeyi yumuşatacağından dokuları yeniler ve daha sıkı görünmesini sağlar. Aloe Vera ile genital bölgenin nemli kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu vermiş olduğum yöntemleri uygulamadan doktorunuza danışınız.

Vajina dış dudak sarkması egzersizleri

Düzenli egzersiz ile dış dudak sarkmasını en aza indirgeyebilirsiniz. Spor salonuna yazılıp dumbell ile squat çalışmak o bölgedeki kasları harekete geçirir ve yağlanmayı engeller. O bölgenin daha esnek ve sıkı olmasına neden olan squat egzersizini sizlere öneririz. Bunların haricinde açma germe hareketleri yapmak yine genital bölgenizde olan sarkmaya iyi gelecektir. Siz değerli okurlarım için farklı bir konuda sizleri aydınlatmak istiyorum Kadınlar fışkırarak boşalır mı haberimizi okuyabilirsiniz.

Vajina Dış Dudak Sarkması Ameliyatı

Vajina dış dudak sarkması ameliyatı olanlarınüyorumları için web sayfamızdaki yorumlar kısmını ziyaret edebilirsiniz. Dış dudak sarkması operasyonlarını yaptırmak isteyen bireylerin akıllarına gelen sorulardan biri, dış dudak sarkması operasyonları güvenilir mi, şeklinde karşımıza çıkar. Bu operasyonlar hekim kontrolünde ameliyathane ortamında yapılmalıdır. Güvenilir ve sağlıklı şekilde gerçekleştirilebilmesinin tek yolu budur.

Editör: TUNAHAN ERTAN