İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde, ünlü iş insanıüSezai Gülmez‘in başkanlığını üstlendiği Turancı Düşünce Derneği’nin açılışı yapıldı.

Türkçülüğü ve Turancılığı yaymak amacıyla hayata geçen Turancı Düşünce Derneği, öncelikle İstanbul’un 39 ilçesine şube açmayı hedefleyerek Türkiye geneline yayılmayı planlıyor. Derneğin açılışına ülkücü ve milliyetçi camiadan tanınan isimler de katıldı. Açılışa Türk milliyetçilerinin yoğun bir ilgisi olduğu görüldü.

Türkçü, Turancı, Milliyetçi Türkiye

Türkçü, Turancı ve Milliyetçi Türkiye sloganları altında Başkan Gülmez'in konuşmasına başladığı belirtilerek, şunlar söylendi: “Hedefimiz, Türk dünyasını, Türk kültürünü, Türk dilini ve Türk tarihini araştırmak, geliştirmek, tanıtmak ve yaymak; bu doğrultuda Türk Milliyetçilerinin ve Turancıların birlikte faaliyet göstermesi amacıyla kurulmuştur. İstanbul’un tüm bölgelerinde temsilcilikler açmak ve bu temsilciliklerde güçlü bir teşkilat yapısı oluşturmak asıl hedefimizdir. Ancak, gerçek hedefimiz Türkiye genelinde Türkçü, Turancı bir tavırla örgütlenmektir.”

Profesyonel Hazır Web Sitesi Profesyonel Hazır Web Sitesi

Başkan Gülmez'in konuşması, atılan milliyetçi sloganlarla desteklenirken, konuşmanın sonunda “Tek hayalimiz Turan; bu ülkede Kürdistan hayali kuranların sonu kabristan olacak.” diyerek teröre ve teröristlere karşı keskin bir duruş sergilendi.

Editör: TUNAHAN ERTAN