Son günlerde sosyal medya platformlarında dolaşan en popüler videoların başında, kıyıda köşede kalmış sokak lezzetleri satan dükkanlara ait içerikler geliyor. Ancak, geçtiğimiz günlerde öne çıkan bir isim, ekmek arası patates kızartması satan Hatice Teyze oldu. Hatice Teyze'nin gündeme gelmesinin arkasında yatan sebeplere birlikte bakalım. Patsocu Hatice Teyze kimdir nerede satıyor dükkanı nerde.

Patsocu Hatice Teyze kimdir?

Ankara'nın Zübeyde Hanım Mahallesi'nde bir bakkalın içerisinde 60 yıldır patates kızartması satan Hatice Teyze, sadece lezzetli bir sokak yemeği sunmuyor, aynı zamanda geçmişle bağını da koruyor. Videoda, Hatice Teyze'nin samimiyeti, güleryüzü ve yıllardır aynı lezzeti sürdürmesi dikkat çekiyor. Tanesini 20 liraya satmasının arkasında ise emek, kalite ve özgün lezzetin değeri yatıyor.

El emeği ile ekmek arası patates kızartması

Görüntülerde Hatice Teyze'nin el emeğiyle hazırladığı patso (ekmek arası patates kızartması) ve müşterileriyle olan samimi diyalogları, izleyicileri etkiliyor. Video, sadece bir sokak lezzeti değil, aynı zamanda bir kültürün, geçmişin ve özgün lezzetin temsilcisi olarak öne çıkıyor.

Sosyal medyada yapılan yorumlarda ise izleyiciler, Hatice Teyze'nin sadeliğini, geleneksel lezzetin yaşatılmasındaki özverisini ve samimiyetini takdir ediyor. Ayrıca, bu tür küçük işletmelerin desteklenmesi ve korunması gerektiğine dair birçok olumlu yorum yapılıyor. Hatice Teyze'nin videosu, sadece bir yemek tanıtımı değil, aynı zamanda küçük esnafın değerini anlatan bir hikayeye dönüşüyor.

Ancak bazı sosyal medya kullanıcıları ekmek arası patates mi olur, gibi eleştirilerde bulunuyor. Bu yaşına rağmen çalışan emekçi kadın hatice teyzemizi biz ertanhaber olarak kutlarız.

Editör: TUNAHAN ERTAN