Eskişehir'de bir Pavyonda "AFET" için uğruna katil oldukları kişi "ALİ" çıktı Eskişehir'de bir Pavyonda "AFET" için uğruna katil oldukları kişi "ALİ" çıktı

Dün, Eskişehir'in Tepebaşı ilçesine bağlı Kızılinler mahallesinde ilginç ve talihsiz bir kaza meydana geldi. Ekrem Mücahit Çınar isimli genç, drone uçururken beklenmedik bir şekilde bir otobüs dronuna çarptı. Kaza sırasında drone paramparça oldu ve olay yerinde büyük bir üzüntü yaşandı.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre, kaza anında drone alçak uçuş yapıyordu ve otobüsün çarpmasıyla büyük bir gürültü koptu. Ekrem Mücahit Çınar, büyük bir şok ve üzüntü içinde gözyaşlarına hakim olamadı. Yanında bulunan arkadaşı Tunahan Ertan ise Çınar'ı teselli etmeye çalıştı.

Kazanın ardından otobüs şoförü ve yolcular duruma büyük bir şaşkınlıkla yaklaştılar. Olayla ilgili olarak inceleme başlatılırken, drone uçurmanın güvenlik kuralları bir kez daha gündeme geldi. Ekrem Mücahit Çınar'ın yaşadığı bu talihsiz olay, droneların kullanımında dikkatli olunması gerektiğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Editör: TUNAHAN ERTAN