Hakkında “Kara para aklama” soruşturması başlatılan ve tutuklanan sosyal medya fenomeni, güzellik merkezleri sahibi Dilan Polat’ın emniyette verdiği ifade ortaya çıktı. Öte yandan Dilan Polat’ın şirketlerine baskın yapıldığı dakikalarda yaptığı telefon konuşması da ifade tutanağında yer aldı.

Kurdukları paravan şirketler üzerinden kara para aklamakla suçlanan Engin-Dilan Polat, “suç örgütü kurma ve yönetme”, “yasadışı bahis”, “suçtan kaynaklı mal varlığını aklama” ve “vergi usul kanuna muhalefet” suçlarından tutuklandı. Pazar sabahı cezaevine giren Dilan Polat’ın emniyette verdiği ifade de ortaya çıktı. Dilan Polat’ın verdiği 31 sayfalık ifadede en dikkat çeken bölüm ise şirketlerine polis tarafından baskın yapıldığı an bir çalışanıyla yaptığı konuşma oldu.

“GRUPLARI KOMPLE SİL” TALİMATI

İfade tutanağına geçen konuşmada Dilan Polat çalışanı Burcu Gülen’e, “Grupları komple sil temizle hepsini” talimatını veriyor. Konuşmanın tamamı ise şöyle; Burcu Gülen: Alo Dilan Polat: Efendim Burcu Burcu Gülen: Dilan hanım Cansu’nun telefonunu aldılar galiba Dilan Polat: Cansu’nun şahsi telefonunu neden alıyorlar ki Burcu Gülen: Bilmiyorum. ‘Sen buranın nesisin’ dedi. Cansu dedi ki müdürüyüm. Alayım telefonunu dedi. Aldı. Engin Polat: Cansu telefonunu vermesin ne alakası var. Burcu Gülen: Aldılar direkt mesajları Engin Polat: Avukat geliyor. Avukata söylesin. Burcu Gülen: Dilan hanım bence siz mesajları geri çekin. Biz de hemen çıkalım gruptan silelim. Yönetici siz misiniz? Grubu direkt silin. Dilan Polat: Grupları komple sil hayatım temizle de sonra hepsini

“HALA ORADALAR MI?”

Bu konuşmadan yaklaşık 20 dakika sonra Dilan Polat yine çalışanını arıyor. Polislerin hala orada olup olmadığını soran Polat, baskınla ilgili bilgi alıyor. Dilan Polat: Oradalar mı hala Burcu Gülen: Evet hala buradalar. Şu an girişte bilgisayarları kontrol ediyorlar. Dilan Polat: Magazin filan geldi mi? Burcu Gülen: Magazin yok. Zaten bizim kadınlar magazin gibi Dilan hanım, yani gelmesin de gerek yok bence hepsi çekiyor çünkü Dilan Polat: İzin vermeyin. Burcu Gülen: Avukat ne yaparsalar yapsınlar hiçbir şey yapmayın diyor yani Cansu’nun telefonunu aldırmamış galiba Dilan Polat: Almışlar mı? Burcu Gülen: Hazal’ın da almışlar. Cansu’nun da almışlar. Siz yolda mısınız? Geliyor musunuz? Dilan Polat: Yoldayım canım

25 SORUYA, “BİLMİYORUM”

DEDİ Dilan Polat banka hesap hareketlerindeki nakit giriş çıkışlarıyla ilgili sorulan tüm sorulara ise, “Bilmiyorum” ya da “Hatırlamıyorum” şeklinde cevap verdi. Polat’ın, “Bilmiyorum” dediği soru sayısı ise 25 oldu.

“BİZ AİLEYİZ ÖRGÜT DEĞİLİZ”

Dilan Polat ifadesinin son kısmında ise, “Biz çalışarak bugünlere geldik. Biz aileyiz, örgüt değiliz” diyerek, “Sosyal medyada hakkımda geçen medya baskısı dolayısıyla iftiralar, yanlış beyanlar yapıldı. Tamamen ticaretimizi yapıp bunu da faturalandırıyoruz. Her şey kayıtlı. Üstümüze sosyal medya baskısından ötürü atılan iftiraları reddediyorum. Ben böyle bir suç oluşumunun içinde olmadım. Gelirim tamamen yasaldır.

Editör: TUNAHAN ERTAN