Moda dünyası her alanda olduğu gibi saç modelleri alanında da her sezon daha farklı modeller sunarak sezonun daha şık ve alımlı geçmesi için yeniliklerini sunuyor. Yeni sezonda da bazı saç modellerini daha çok ön plana çıkmıştır. İçeriğimizde moda dünyasının bu yenilikleri hakkında sizlere vereceğimiz bilgileri değerlendirerek stilinizde değişiklikler yapabilirsiniz. 2023 En İyi Kadın Saç Modelleri yazımızda sizlere çok farklı ipuçları ve tiyolar vereceğiz.

Saç modeli seçilirken sadece saçın güzel görünmesi için bir şekil verilmez. Her şeyde olduğu gibi bu konuda da ölçü alınması gereken bazı kriterler vardır. Mesela yüz şekliniz yapacağınız modelde son derece etkilidir veya kıyafetinize göre bir saç modeli çıkartmanız da daha şık olmanıza yardımcı olacaktır.

1. Hacimli Buklelere Sahip Kadın Saç Modelleri

2023 yılında trend saç modeli hacimli buklelere sahip saçlardır. Estetik bir görünüm arayanlar ve farklı bir stile bürünmek isteyenlerin tercih edebilecekleri en güzel saç modellerinden biri hacimli buklelere sahip saç modelidir. Saçlarınızı kıvırcık hale getirerek elde edebileceğiniz bu model, özel toplantılar, düğün, nişan, balo, iş toplantısı gibi önemli yerler için tercih edebileceğiniz bir saç tasarımıdır. Hacimli bukleler için ince saç maşası kullanmanız ve saçlarınızı kabartmanız yeterli olacaktır.

2. Dokulu ve Islak Kadın Saç Modelleri

Bu saç modeli nispeten yeni saç modellerinden birisidir. Omuz hizasında olan saçlara daha çok yakışan dokulu ve ıslak saç modelini yapmak, diğer tüm modellere göre çok daha kolaydır. Yapılması gereken saçların geriye taranarak jöle veya daha farklı bir saç ürünü ile şekillendirmek olacaktır. Dış görünüşte hoş bir izlenim bırakmak aynı zamanda çok da uğraşmamak için tercih edebileceğiniz dokulu ıslak saç modeli, yeni sezonun en trend saç modellerinden biridir.

3. Kadın Kısa Saç Modelleri

Uzun saçlar her kadının tercih edebileceği saç modeli değildir. Özellikle de yoğun çalışan kadınlar ve temposunu düşüremeyen bayanlar bu saç modelinden uzak dururlar. Kısa saç modeli, yeni sezonda da geçmiş sezonlarda da kadınlar arasında en beğenilen modellerden biriydi. Daha kolay şekil verilmesi ve daha zahmetsiz taranması belki de tercih edilmesindeki en önemli etkenlerin başında geliyor. Saçlara kurumsal bir hava vermek için de tercih edilen kısa saç modelleri, 2023 moda dünyasında yine kendinden en çok söz ettiren modellerden biri olacak.

4. Atkuyruğu Kadın Saç Modelleri

Listemize toplu saç modellerinden birisi olan romantik atkuyruğu ile devam ediyoruz. Hafta sonu bir partiye katılmayı düşünüyor ve nasıl bir saç modeli yapacağınız konusunda karar veremiyorsanız romantik atkuyruğu saç modeli tam size göre! Hem daha derli toplu görünmek hem de şık olmak için tercih edebileceğiniz bu saç modeli biraz zahmetli olsa da yapılmaya değer modellerden biridir. Ayrıca tercih edeceğiniz abiye modeline göre stilini belirlediğinizde beklediğinizden çok daha iyi sonuç elde edebilirsiniz.

5. Balıksırtı Örgü Kadın Saç Modelleri

Tasarım saç modellerinden birisi olan balıksırtı örgün saç modeli ilgi çekici duruşuyla diğerlerinden ayrılıyor. Saçları iki eşit parçaya bölerek daha sonra çapraz şekilde örülmesi ile elde edilen balıksırtı saç modeli, aslında yeni bir model değil. Bu saç tasarımı hakkında farklı kaynaklarda yer alan bilgilere göre Mısır'ın azizeleri de bu modeli yaparlardı. Tarihi nedir bilmem ama bence en güzel saç modellerinden biridir. Hem yapımının kolay olması hem de hoş bir görünüm sunmasından dolayı kesinlikle 2023'ün en trend saç modelleri arasına girmeyi hak ediyor.

Editör: TUNAHAN ERTAN