Yüz Tanıma Terminali Teknik Özellikleri

Süreçlerin her geçen gün otomatikleştiği dünyada personel takip sistemleri ve PDKS sistemleri de otomatikleşmektedir. Yüz tanıma terminali gibi cihazlar sayesinde bir iş yerine ya da fabrikaya giriş-çıkış yapan kişileri kontrol etmek çok daha kolay hale gelmiştir. Gelişen teknoloji sayesinde bu terminaller farklı ve ihtiyaçlara yönelik özelliklere sahip olmaktadır. Farklı terminal tasarımları ve teknik özellikleri sayesinde işletmelerin birbirinden farklı ihtiyaçları tek bir noktadan karşılanabilmektedir.

Yüz Tanıma Terminali Teknik Özellikleri

Yüz Tanıma Terminali Neleri İçerir?

Yüz tanıma terminali aslında bir donanımdır. Terminalin içinde tanıma ve doğrulama işlemini gerçekleştiren çeşitli modüller bulunur. Buna ek olarak terminal özel bir yazılım sayesinde bir veri tabanına bağlıdır. Veri tabanı, yüz referans noktalarını içerir ve okunan verilerle mevcut verilerin karşılaştırılmasına imkan sağlar.

PDKS cihaz ve sistemlerinde uzman ZKTeco’nun yüz tanıma terminalleri 1 saniyeden daha kısa sürede yüz tanıma ve doğrulama işlemini gerçekleştirme kapasitesine sahiptir. Sezgisel işlem gücüyle gelen bu terminaller, hızlı doğrulama yaparak zamanı en verimli şekilde kullanmanıza izin verir. İçerdiği yüz şablonları sayesinde terminaller farklı yüz referans noktalarına göre doğrulama işlemi gerçekleştirebilir.

ZKTeco’nun bazı yüz tanıma terminali modellerinde avuç içi tanıma özelliği de bulunmaktadır. Avuç içi Biyometrik modülünün entegre olduğu bu modeller hem yüz hem de avuç içi doğrulamasına imkan tanır. Terminaller dışarıdan gelebilecek her türlü saldırı ve tehdit ile başa çıkacak şekilde yüksek güvenlik önlemleriyle koruma altına alınmıştır.

Başa dön tuşu
NEDEN HABER | - | DUMAN HABER | - | istanbul evden eve nakliyat

instagram beğeni satın al instagram beğeni satın al instagram beğeni satın al beğeni hilesi takipçi hilesi