Topluluk Kuralı ihtarı alan kanal para kazanabilir mi?

Youtube Topluluk Kuralları ihtarı alan veya Youtube’de ihtar alan kanal para kazanabilir mi, para kazanması onaylanır mı, youtube hesabı kapatılır mı tüm detaylara aşağıda değineceğiz. Youtube kanal ihlalleri yazısı ne anlama geliyor.

Youtube Topluluk Kuralı ihtarı
Youtube Topluluk Kuralı ihtarı

Youtube Topluluk Kuralı ihtarı

Hataların kaçınılmaz olabileceğini ve amacınızın politikalarımızı ihlal etmek olmadığını biliyoruz. Bu sebeple, ilk ihlalde genellikle yalnızca ihtar verilir. Yalnızca bir defa uyarılacağınızı ve bu uyarının kanalınızda sürekli kalacağını unutmayın. İçeriğinizin Topluluk Kuralları’nı tekrar ihlal ettiği belirlenirse ihtar alırsınız. Bazen, ciddi düzeyde gerçekleşen tek bir kötüye kullanım, uyarı gönderilmeden kanalınızın kapatılmasıyla sonuçlanabilir. Kararımızın hatalı olduğunu düşünüyorsanız uyarıya itiraz edebilirsiniz.

İlk kez İhtar alan kanallar şu şekilde;

İçeriğinizin politikalarımıza uymadığını ikinci kez tespit edersek ihtar alırsınız.

Bu ihtar, 1 hafta boyunca aşağıdakileri yapamayacağınız anlamına gelir:

  • Video, canlı yayın veya hikaye yükleme
  • Özel küçük resim veya Topluluk gönderisi oluşturma
  • Oynatma listesi oluşturma, düzenleme veya listelere ortak çalışan ekleme
  • “Kaydet” düğmesini kullanarak izleme sayfasından oynatma listesi ekleyip kaldırma
  • İlk gösterimleriniz sırasında fragman gösterme
  • İzleyicileri, canlı yayından ilk gösterime veya ilk gösterimden canlı yayına yönlendirme
     
MERAK ETMİYOR MUSUN:  Son dakika! Malatya'da 4.6 büyüklüğünde şiddetli deprem

Bir haftalık sürenin sonunda tüm ayrıcalıklar otomatik olarak geri verilir ancak aldığınız ihtar 90 gün boyunca kanalınızda etkin kalır.

İkinci kez İhtar alan kanallar şu şekilde;

İlk ihtarınızla aynı 90 günlük dönemde ikinci bir ihtar alırsanız 2 hafta boyunca içerik yayınlayamazsınız. Başka bir sorun yoksa 2 haftalık dönemden sonra tüm ayrıcalıklar otomatik olarak yeniden etkinleştirilir. Her ihtarın geçerliliği, alındıktan 90 gün sonra sona erer.

Üçüncü kez İhtar alan kanallar ise şu şekilde;

Aynı 90 günlük dönemde üç ihtar alırsanız kanalınız YouTube’dan kalıcı olarak kaldırılır. Daha önce de belirtildiği gibi her ihtarın geçerliliği, alındıktan 90 gün sonra sona erer.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Dünyaca tanınan Bilal Göregen, Joe Biden'a darbuka çalmak istiyor

Not: İçeriğinizi silmek ihtarın kaldırılmasını sağlamaz. Silinen içerikler de Topluluk Kuralları ihtarı alabilir. Silinen içerikleri hangi durumlarda tutacağımız hakkında daha fazla bilgiyi Gizlilik politikamızda bulabilirsiniz.

Anahtar kelimeler: Youtube kanal ihlalleri, youtube ihtar, youtube para kazanma, Youtube Topluluk Kuralı ihtarı, Youtube’de ihtar alan kanal,

Başa dön tuşu
NEDEN HABER | - | DUMAN HABER | - | istanbul evden eve nakliyat