Yaşar Alptekin kimdir? Yaşar Alptekin’in vefat eden eşi Nilgün Altınay kaç yaşındaydı?

Eski manken ve oyuncu Yaşar Alptekin’in eşi Nilgün Altınyay hayatını kaybetti. Alptekin, eşinin vefatını şöyle duyurdu: “Gönlümün sultanı …

Yayınlama: 02.12.2020
37
A+
A-

Eski manken ve oyuncu Yaşar Alptekin’in eşi Nilgün Altınyay hayatını kaybetti. Alptekin, eşinin vefatını şöyle duyurdu: “Gönlümün sultanı. Çocuklarımın anası, hayat arkadaşımı, sevdiğimi, en sevdiğime, gerçek sahibine yolladık.”

Aralarındaki yaş farkı ve 22 yıl sonra tekrar evlenmeleriyle magazin dünyasının ilgisini çeken çift, merak konusu oldu. Yaşar Alptekin kimdir, kiminle evli, Nilgün Altınyay neden öldü gibi soruların yanıtı aranıyor.

İşte merak edilen detaylar..

YAŞAR ALPTEKİN KİMDİR?

Yaşar Alptekin, 10 Mart 1964 tarihinde Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde doğdu. Şarköy Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul’a geldi. 1980 yılında mankenliğe başladı. 1981 yılında Günaydın gazetesinin düzenlemiş olduğu dans yarışmalarında dikkat çekti.

Hürriyet gazetesinin 1985 senesinde düzenlemiş olduğu, Halit Kıvanç’ın sunduğu yarışmaya katılarak “1985 yılı Fotoroman Kralı” seçildi. Kamerayla ilk tanışması 1986 senesinde Yücel Çakmaklı’nın yönettiği “Kuruluş” isimli televizyon dizisinde Orhan Gazirolünü oynamasıyla gerçekleşti.

Yaşar Alptekin “Kuruluş”ta oynadığında Türkiye’nin en popüler mankenlerinden biriydi ama bu dizi sayesinde oyuncu olarak da yıldızı parladı. Daha sonra, Halit Refiğ’in yönetmenliğini yaptığı “Teyzem” filminde Müjde Ar ile beraber oynadı.

  Sedat Peker ve Dilan Polat bağlantısı nedir?

Erken yaşlarda mankenliğe başladı. Dizilerde, sinema filmlerinde oynadığı rollerle hemen fark edildi. Daha sonraları “Beyaz Bisiklet”, “Çağdaş Bir Köle”, “Lambada”, “Kara Sevda”, “Seni Seviyorum”, “Mavi Melek” gibi otuza yakın filmde rol aldı. Lambada filmiyle kült bir figür haline geldi.

1982 yılında askere gitti. Acemi birliğini bahriyeli olarak İskenderun’da yaptıktan sonra, İstanbul Sarıyer Orduevi’nde aşcı olarak askerliğini bitirdi. Şöhret dağının zirvesindeyken” Gönül Yazar, Derya Arbaş, Neslihan Acar (ki onunla nişanlanmıştı) gibi ünlülerle aşk, genç manken meraklısı kadınlarla kısa süreli ilişkiler yaşadı.

Eskiden favori mekanlarının gece kulüpleri, disko ve barlar olduğunu söyleyen Yaşar Alptekin şimdi Eyüp Sultan ve Aziz Mahmut Camilerinin yolunu tutuyor. Alptekin : ” Öğle namazlarını Eyüp Sultan’da, Cumaları da Azîz Mahmûd HüdâyîCamii’nde kılıyorum. Türbeleri ziyarete gidiyorum” derken bir farklılığı da dile getirmeden edemiyor: “Şimdi gerçek arkadaşlarla tanıştım”.

Eski manken, oyuncu Yaşar Alptekin, 2004 senesinde Sakıp Sabancı’nın vefatından sonra manevi arayışa çıktı ve yaşam şeklini değiştirerek 13 yıl boyunca cübbe ve sarık giydi.

İlk eşi Nilgün Altınyayla ile Paris’e bir defileye gittiğinde tanışan Alptekin, daha sonra da 1991 yılında evlendi 4 yıl evli kaldıktan sonra boşandı.

  Beylikdüzü'nde öğretmen dehşeti: Öğrencisini kitapla dövdü

Yaşar Alptekin 22 yıl sonra Nilgün Altınyay ile  Kasım 2015 tarihinde yeniden evlendi. Aralarında 8 yıl yaş farkı olan Nilgün Altınyay’ın Yaşar Alptekin’den Ayris adında bir kızı var.

NİLGÜN ALTINYAY KİMDİR?

Modacı Nilgün Altınyay, 1956 tarihinde dünyaya geldi.

O dönem aralarındaki 8 yaş farkı nedeniyle eleştirilen Nilgün Altınyay verdiği bir röportajda “Yaş farkı çok önemli değil, evlilikte önemli olan aşktır” açıklamasında bulunmuştu.

Yaşar Alptekin’den önce 1973 yılında müteahhit Yavuz Altınyay’la ile evlenen Nilgün Altınyay, 16 yıl evli kaldıktan sonra boşanmıştı. 1991 yılında Yaşar Alptekin ile nikah masasına oturan Nilgün Altınyay’ın ikinci evliliği ise 1995 yılında sona erdi.

4 yıl evli kalan ikilinin Ayris Alptekin isminde bir kızı var.

İlk eşinin soyadını taşımayı sürdüren Nilgün Altınyay, boşanma nedenini “Eşim çalışmama karşıydı ama ben kararlıydım. Boşandık” sözleriyle dile getirmişti.

22 yıl sonra Yaşar Alptekin ile yeniden evlenen Nilgün Altınay, 2 Aralık 2020 yılında 64 yaşında hayata veda etti.

sağlık sitesi |-| süprem kumaş |-| nakliyat |-| youtube izlenme al |-| ideal kilo hesaplama |-| instagram beğeni hilesi |-| Film Önerileri vozol likit