Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Yamaç Paraşütü Yapan ‘Dımbıllan Dayı’ Gökyüzünde Tek Kişilik Konser Verdi

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Çocukluğunda geçirdiği kaza sonrasında tek elini kaybeden lakin ilgi duyduğu darbuka ile ağzından müzikal sesler çıkarma yeteneği geliştiren Veli Çeliköz, Fethiye'de yamaç paraşütü yaptı. Toplumsal medyada Dımbıllan Dayı olarak bilinen Veli Çeliköz, Babadağ'dan havalanarak yaptığı yamaç paraşütü sırasında ağzıyla müzik yaptı.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Isparta Senirkent'ten bir reklam sineması projesi için Muğla'nın Fethiye ilçesine giden Çeliköz, Yamaç Paraşütü Pilotu Samed Özata ile birlikte Fethiye semalarında yamaç paraşütü yaptı.

Çeliköz, yamaç paraşütünde ağzıyla yaptığı müzikal enstrüman ve ses yeteneğini ortaya koyarak, havada unutulmaz bir konser verdi. Çeliköz konserinde, Mihriban ve Ormancı türkülerini yorumlayarak, müzikal bir ziyafet yaşatırken, Yamaç Paraşütü Pilotu Özata da vakit zaman ona eşlik etti.

Fethiye'deki 1969 rakımlı Babadağ'dan yamaç paraşütü ile havalanan Çeliköz, bir müddet sonra Ölüdeniz Plajı'na indi.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Yamaç paraşütü serüvenine sevdiklerine selam göndererek başlayan Çeliköz, “Antalya'daki bacanağım ve baldızlarıma hürmet ve selamlarımı sunarım. Küçüklerimin gözlerinden büyüklerimin ellerinden öperim. Cenabı Allah nasip etti, bana ölmeden buraları da gösterdi. Yeteneğim sayesine buralara ulaştım. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.

 Kaynak: İHA/ Feti Kılıç – Ali İhsan Kunt

İşte o imgeler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.