Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Yahudi yerleşimciler Batı Şeria’da Filistinli çiftçilere saldırdı

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Mahallî kaynaklardan alınan bilgiye nazaran, Batı Şeria’nın güney kısmındaki Mesafer Yatta bölgesinde bir küme Yahudi yerleşimci, tarlalarında çalışan Filistinli çiftçilere saldırdı.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Ellerinde silah olan yerleşimcilerin evvel havaya ateş açtığı sonra Filistinlilere taşla saldırdığı olayda, bir çiftçi atılan taşla kulağından yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Öte yandan Nablus kentinin güney kesitindeki Calut köyünde Yahudi yerleşimciler, Filistinli çiftçilerin tarlalarına gitmelerine mani oldu.

İsrail askerlerinin müdafaası altındaki yerleşimciler, “İsrail topraklarında olduğu” argümanıyla Filistinli çiftçilerin tarlalarına zeytin ağaçları dikmelerine müsaade vermedi.

İşgal altındaki Batı Şeria’da Filistinli çiftçiler sık sık Yahudi yerleşimcilerin akınlarına maruz kalıyor.

İsrail’in 1967’de işgal ettiği Batı Şeria’da 250’den fazla yasa dışı Yahudi yerleşim ünitesi bulunuyor. Bu yerlerde ikamet eden 400 binden fazla Yahudi yerleşimci, Batı Şeria’da işgal altında yaşayan Filistinliler için hayatı daha da güç hale getiriyor.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Milletlerarası hukuka nazaran, işgal altındaki topraklarda bulunan tüm Yahudi yerleşim üniteleri yasa dışı kabul ediliyor.

 

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.