VALORANT Val 5 Hata Kodu Nedir? İstemciyi Yeniden Başlat

VALORANT oynuyorsanız genel olarak VAL 5 hata kodu ile karşılaşırsınız ve çoğu zaman Riot Client’i tekrar başlatmak hatayı çözer. Bu hata genel olarak Riot Games tarafından bir güncelleme yapıldığında, oyun sunucuları onarım aşamasındaysa veya zayıf internet bağlantısı varsa karşınıza çıkar. Karşınıza çıkan bu hatayı nasıl düzelteceğinizi öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

VALORANT Val 5 Hata Kodu

VALORANT Val 5 Hata Kodu Nasıl Düzeltilir?

VAL 5 hata kodunu kolay bir biçimde istemciyi tekrar başlatarak çözebilirsiniz. Eğer bu yöntem işe yaramıyorsa aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Riot Vanguard’ı Bilgisayarınızdan Kaldırın

Riot Vanguard’ı bilgisayarınızdan kaldırmak için adımları takip edin:

  • Program ve özelliklere tıklayın.
  • Riot Vanguard’a sağ tıklayın.
  • Son olarak, “Kaldır” tuşuna tıklayın.
MERAK ETMİYOR MUSUN:  Efsane Oyun Artık Elimizin Altında! Call of Duty: Mobile Yakında Geliyor!

Client kaldırıldıktan sonra, resmi siteden tekrar bilgisayarınıza indirin ve oyunu başlatıp Val 5 hata kodunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Sekme Değiştirmekten Kaçının

Bu hataya neden olan sebeplerden biri de çoklu sekmelerin açık olmasıdır. Eğer oyuncu alt-tab yaparak sekme değiştirirse hata ortaya çıkabilir. Bu yüzden VALORANT hata kodu 5 ile karşılaşmamak için sekme değiştirmekten kaçının.

Destek İle İletişime Geçin

Eğer bu çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa, VALORANT destek ile iletişime geçmelisiniz. VALORANT resmi sitesinden destek bölümüne girerek iletişim detayları ve sunucu onarım detaylarına ulaşabilirsiniz.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Valorant Dereceli Sistemi Nasıl Çalışır? Valorant Dereceli Nasıl Olunur?

SONUÇ

Bu hatayı almanızın nedeni hesabınızın başka bir yerde oturum açık bırakmış olmanızdır. Eğer beta sürümünde hesabınız varsa bu hata ile karşılaşmanız çok doğal. Bunun için hesaplardaki oturumunu kapatıp istediğin cihazda tekrar oturum açman(alıntıdır)
Olmaz ise destek ile iletişime geçebilirsin.

Başa dön tuşu
NEDEN HABER | - | DUMAN HABER | - | istanbul evden eve nakliyat

instagram beğeni satın al instagram beğeni satın al instagram beğeni satın al beğeni hilesi takipçi hilesi