Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Valiye Hakaret Tartışması Büyüyor: İmajları İzlediğini Sav Eden Fatih Portakal Yansıların Odağında

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Gazeteci Fatih Portakal’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ekrem İmamoğlu ve seçim sürecine dair sarf ettiği “Başta Ordu valimiz olmak üzere özür dilemedikçe bu türlü bir makama gelemez” kelamlarıyla ilgili paylaşımı toplumsal medyada gündem oldu.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Ramazan Bayramı mühletince Karadeniz cinsine çıkan ve seçim çalışmaları yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Lider Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Havalimanı’nda VIP kısmına alınmadığı ortaya çıkmıştı.

Milletvekilleriyle uçağa bineceği sırada VIP kısmından alınmayan Ekrem İmamoğlu, sonrasında yaptığı açıklamada “Miting konusunda da, buluşmamızda, vilayet liderimizin verdiği bilgiye nazaran konuşmamız için ‘Erken kessinler, yoksa müdahale ederiz’ demiş. Vali devlet adamı değilmiş. Yalnızca Ordu’da koltuk işgal eden birisiymiş. Üzüldük. Yapacak bir şey yok. Biz sarfiyat her kapıdan gireriz” demişti.

Lakin Ordu Valisi Seddar Yavuz, İmamoğlu’nun kendisine ‘it’ dediğini argüman etmiş ve hata duyurusunda bulunmuştu. Detaylar için:

Hatta gazeteci Fatih Portakal,Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Valisi Seddar Yavuz’a “Tam bir it” dediği manzaraları izlediğini söylemişti.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

İzlediği imgeleri yayınlamamakta ısrar eden ve bu nedenle yansıların odağında olan Fatih Portakal, “Kulaklarımın ne duyduğunu ben biliyorum zira RTÜK denilen bir konsey var ve birtakım tabirleri yayınladığınızda basın yoluyla bu hakaretin yayılması kapsamında alıp size ihtar ceza verebiliyor. Ben bu türlü bir gerçekliği duymasam o cümleleri kurabilir miyim?” diye konuşmuştu.

Bugün katıldığı bir aktiflikte konuşan ve Ekrem İmamoğlu’nu gaye alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu olayı hatırlatarak “Başta Ordu valimiz olmak üzere özür dilemedikçe bu türlü bir makama gelemez” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da 94 Ruhuyla Cihannüma ve Kadim Dostlar Buluşması’na katıldı. Ekrem İmamoğlu’na Ordu’da yaşanan VIP krizi üzerinden yüklenen Erdoğan, “Ordu’da bu milletin, devletin valisine ne diyor, ‘it’ diyor. Bu nasıl kucaklama ya? Benim milletimden, başta Ordu Valimiz olmak üzere özür dilemedikçe bu türlü bir adaylığa bırakın layık olmak, bu türlü bir makama gelemez” dedi.

Detaylar için:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu kelamlarına dair bir paylaşımda bulunan gazeteci Fatih Portakal reaksiyonların odağındaydı.

İmajları izlemesine karşın yayınlamayacağını söylemesi ve rastgele bir biçimde ispat sunmaması nedeniyle eleştirilen Fatih Portakal’a toplumsal medyadan gelen yansıları sizler için derledik.

1. İşte o yansılar…

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.