Ulusal Siber Güvenlik Doruğu ve Siber Güvenlik Sanal Fuarı açılıyor

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi himayelerinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Ulaştırma …

Yayınlama: 06.01.2021
13
A+
A-

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi himayelerinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının dayanaklarıyla düzenlenecek Ulusal Siber Güvenlik Tepesi, yerli siber güvenlik ekosistemine katkı sağlayacak kıymetli isimleri ağırlayacak.

Yerli siber güvenlik ekosistemini geliştirmek emeliyle kurulan Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, ülkemizdeki Siber Güvenlik farkındalığını ve iş birliklerini artırmak, kamu, özel kesim ve akademi temsilcilerini bir ortaya getirmek ve 2020 yılını Siber Güvenlik temasıyla bitirmek için 21-25 Aralık’ta Siber Güvenlik Haftası düzenleyerek Küme üyesi yerli firmalarını ve eserlerini sahneye çıkaracak.

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından birincisi 2019 yılında gerçekleştirilen Ulusal Siber Güvenlik Doruğu, Açılış Konuşmaları, paneller ve konuşmacılarıyla kamu, özel kesim ve akademiyi 2 gün boyunca bir ortaya getirecek.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Lideri Prof. Dr. İsmail Demir, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Lideri Dr. Ali Taha Koç, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ve Ulaştırma ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Açılışı yapılacak Hafta, Ulusal Siber Güvenlik Doruğu ve Sanal Siber Güvenlik Fuarı ile başlayacak.

Pandemi hasebiyle kısıtlı iştirakle gerçekleştirilecek Açılış Merasiminde, Yerli Siber Güvenlik Ekosistemine Katkı Sağlayan Kamu temsilcilerinin ödüllendirileceği Ödül Merasimi ve Kamu temsilcileri ile özel oturum gerçekleştirilecek.

Siber Güvenlik Sanal Fuarı ziyaretçilerini bekliyor!

Siber Güvenlik Haftası boyunca, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi üye firmalarının yerli ve ulusal kabiliyetler ile üretmiş oldukları siber güvenlik eserleri ve vermiş oldukları hizmetler, Siber Güvenlik Sanal Fuarında iştirakçilerin beğenisine sunulacak.
İştirakçilere 3 boyutlu fuar tecrübesi sağlayacak Siber Güvenlik Sanal Fuarı, ülkemizin tüm siber güvenlik gereksinimlerini karşılamak üzere 21-25 Aralık haftası boyunca siber güvenlik ilgililerini bekliyor.

  Yamaha YZF R25 - 2016, 2017, 2018 Fiyat Listesi

21-25 Aralık tarihlerinde açık olacak Siber Güvenlik Sanal Fuarını ziyaret etmek isteyenler www.siberguvenlikhaftasi.com adresinden kayıt yapabilirler.
Siber Güvenlik Haftası boyunca farklı platformlardan gerçekleştirilecek 60’ın üzerinde Etkinlik’te iştirakçileri bekliyor. Konferanslar, webinarlar, eğitimler ve yarışlara www.siberguvenlikhaftasi.com Aktiflik Takviminden kayıt yapılabilir, iştirak sağlanabilir.

Dalın önde gelen isimlerinden 50’ye yakın konuşmacı

“Yerli ve Ulusal siber güvenlik” teması ile gerçekleştirilecek Ulusal Siber Güvenlik Tepesi farklı bölümlerin önde gelen isimlerinden 50’ye yakın konuşmacıyı ağırlayacak.

Dijital Dönüşüm Ofisi Lider Yardımcısı Yavuz Buyruk Beyribey moderatörlüğünde gerçekleştirilecek Kamuda Yerli Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi paneli, Jandarma Genel Komutanlığı MEBS ve Siber Güvenlik Kumandanı J.Mu.Alb. Adnan GÜRBÜZ, MSB Siber Güvenlik Daire Lideri Dz.Müh.Alb. Barış Hâkim Özkan, Rekabet Kurumu Bilişim Teknolojileri Daire Lideri Ömer Faruk Çelik, İçişleri Bakanlığı Bilgi Süreç Dairesi Lider Yardımcısı, Kayıhan Altınöz ile küme üyesi firmalardan Picus Kurucu Ortağı be Genel Müdürü Hamdi Alper Memiş ile Bilge Siber Güvenlik Teknolojileri Genel Müdürü Burak Çifter’in iştirakiyle gerçekleştirilecek.

SSB Lider Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi moderatörlüğünde gerçekleştirilecek Savunma Sanayiinde Yerli Siber Güvenlik Panelinde ise, TUSAŞ İdare Heyeti Üyesi ve Genel Müdürü Prof.Dr. Temel Kotil, ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci, HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar, ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Bayram Gençcan ve STM Genel Müdür Yardımcısı Bülent Soydal konuklar ortasında yer alacak.

Telekom Bölümünde Yerli Siber Güvenlik Paneli, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü Gökhan Cihan moderatörlüğünde, TÜRKSAT Genel Müdürü Cenk Şen, Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç, Ulak Haberleşme Genel Müdürü Dr. Ali Metin Balcı ve PROCENNE CEO’su Resul Yeşilyurt’un iştirakleriyle gerçekleştirilecek.

Güç Dalında Yerli Siber Güvenlik Paneli EPDK Bilgi Süreç Dairesi Lideri Mehmet Yılmazer moderatörlüğünde TEİAŞ Genel Müdür Yardımcısı Deniz Coşkun, Sakarya Üniversitesi’nden Prof.Dr. İbrahim Özçelik, Cyberwise Genel Müdür Yardımcısı Hakan Terzioğlu, ICS Defense Genel Müdürü Fevzi Acar, Speksko Genel Müdürü Furkan Atlı ve Rovenma İş Geliştirme Yöneticisi Dr. Ayşe Kuyrukçu’nun iştirakleriyle gerçekleştirilecek.
BDDK Lider Yardımcısı Muhammet Mustafa Cerit moderatörlüğünde gerçekleştirilecek Finans Bölümünde Yerli Siber Güvenlik paneline ise BKM Bilgi Güvenliği BT Ahenk Yöneticisi Bülent Muşlu, Garanti BBVA Teknoloji Kurumsal Güvenlik Genel Müdür Yardımcısı Feridun Aktaş, AKBANK Bilgi Riski İdaresi Lideri Semih Dilmen, Türkiye İş Bankası Bilgi Güvenliği Koordinatörlüğü Müdür Yardımcısı Hasan Reyhanoğlu ile INFOSEC Genel Müdürü Afşin Taşkıran iştirak sağlayacak.

  Atatürk ile yapay zeka fotoğrafı nasıl yapılır? Atatürk'le yan yana fotoğraf uygulaması

Ulusal Siber Güvenlik Doruğu, yerli siber güvenlik eserlerinin güvenirliğini artırmak hedefiyle SSB, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi ve TR-TEST tarafından yürütülen Test ve Sertifikasyon Projesinin görüşüleceği Yerli Eserlerde Test ve Sertifikasyon paneli ise TSE Lideri Prof.Dr. Adem Şahin moderatörlüğünde, TR-TEST Genel Müdürü Bilal Aktaş, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi Genel Koordinatörü Alpaslan Kesici, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’dan Doç.Dr. Muhammed Ali Aydın, CRYPTTECH Savunma Genel Müdürü Yüksel Yamak, Labris Networks İdare Heyeti Üyesi ve Kurucu Ortağı Oğuz Yılmaz ve Beam Teknoloji Genel Müdürü Mehmet Çakır’ın iştirakleriyle gerçekleştirilecek.

Ulusal Siber Güvenlik Tepesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ulusal Teknoloji Genel Müdürü Zekerika Coştu’nun konuşmasıyla sona erecek.

Siber Güvenlik Haftası; ASELSAN, HAVELSAN, STM, TR-TEST, BİLGE SİBER GÜVENLİK, CYBERWISE, MAY SİBER TEKNOLOJİ, PROCENNE, ROVENMA, TURKCELL ve TÜRK TELEKOM Ana Sponsorluğunda, ICS DEFENSE, INFOSEC, PICUS, SPEXCO ve ULAK HABERLEŞME Altın Sponsorluğunda, LİMATEK ve SWORDSEC Gümüş Sponsorluğunda ve BARİKAT, CRYPTTECH ve KRON Bronz Sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

KAYNAK: İHA

sağlık sitesi |-| süprem kumaş |-| nakliyat |-| youtube izlenme al |-| ideal kilo hesaplama |-| instagram beğeni hilesi |-| Film Önerileri vozol likit