Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat
İlaç & İlaçlarMANŞET HABER

Trosyd krem ne işe yarar? Trosyd cilde faydaları neler?

Trosyd krem ne işe yarar? Trosyd cilde faydaları neler? 20 gramlık alüminyum tüplerde olan Trosyd krem adını şu sıralar çokça duyduğumuz ve sadece eczanelerde sarılan bir ürün. Mutlaka uzmana danışarak kullanılması gereken

Etken maddesi tiokonazol olan Trosyd krem, cilt üzerinde oluşan enfeksiyonların, sivilcelerin, pişiklerin yani bütün cilt sorunlarının giderilmesinde krem türü ilaçlar önemli bir yere sahiptir. Özellikle mantar tedavisinde en çok tercih edilen ilaçlardan bir tanesi olan trosyd krem kısa sürede deride oluşan mantar lezyonlarını giderir.  Trosyd krem pişik kremi olarak bilinir. Bu doğrudur en fazla kullanıldığı alan pişiktir. Özetle deri enfeksiyonlarında, mantarların sebep olduğu deri sorunlarında, çocuk bezi pişiklerinde, pişiklerde, vajina da oluşan mantarlarda, el ve ayak bölgesindeki mantar sorunlarına karşı kullanılan bir üründür.

TROSYD KREM NASIL KULLANILIR?

Bu kremi mutlaka doktorunuzun talimatlarına göre uygulayın. Kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Etkilenen bölgeye bu kremden ince bir tabaka halinde uygulayın ve hafifçe ovalayın.

SİZİN İÇİN: Mantazol krem ne işe yarar? Mantazol kremin faydaları neler?

TROSYD FİYATI

Bu kremin eczane fiyatı 18.87 TL​’dir.

Trosyd Yan Etkileri

İlaçların yan etkileri gözlemlenebilmektedir. Bu durumun nedeni ise ilacın olumlu yada olumsuz oluşturabileceği etkileri gözlemleyebilmek olmaktadır. Neredeyse her ilacın yan etkileri olabilmektedir. Trosyd yan etkileri şu şekilde yer almaktadır.

Trosyd krem ne işe yarar Trosyd cilde faydaları neler
Trosyd krem ne işe yarar, Trosyd cilde faydaları neler, trosyd krem hamilelikte nasıl kullanılır, trosyd cilt kuruluğunu giderir mi, tosyd kullanılmadan önce nelere dikkat edilmelidir, trosyd karın ağrısı yapar mı, trosyd yan etkileri neler, trosyd boğazda şişlik yapar mı, trosyd günde kaç defa kullanılmalıdır
  • Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi durumlar alerjik reaksiyonlardan kaynaklanabilecek yan etkiler olmaktadır. Bu yan etkilerden her hangi bir tanesi gözlemlendiği takdir de acil bir şekilde doktora başvurulması gerekmektedir.
  • Yumuşak deri alanlarında hafif ödem gözlemlenebilmektedir.
  •  İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmiş olmamaktadır.

Trosyd Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

İlaçları kullanmadan önce ilaç hakkında bilgi sahibi olmanız önerilmektedir.  Bunun nedeni ise ilacın vücudunuz da oluşturabileceği olumsuz etkiler hakkında bilgi sahibi olunması gerekmesidir. İlaç hakkındaki detaylı tüm bilgi ilacın Prospektüs kâğıdında da yer almaktadır. Trosyd ilacı hakkında bilinmesi gereken maddeler genel olarak şu şekilde yer almaktadır.

  • İlacın etken maddesine karşı her hangi bir alerjiniz var is ilacın kullanılmaması gerekmektedir.
  • Mantarlardan kaynaklanan deri rahatsızlıklarının tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.
  • Çocuk bezi takan çocukların tedavisinde kullanılıyor ise mutlaka bölge kuru ve temiz tutulmalıdır.
  • Tedavi edilen bölge açık ve temiz tutulmalıdır.
  • İlacın Etkileşim süresi doktorunuzun önermiş olduğu süreden çok daha hızı bir şekilde gerçekleşebilmektedir. İlacı Doktorunuzun Belirtmiş olduğu süre boyunca kullanmaya özen göstermelisiniz.

Trosyd Hamilelikte Kullanımı

İlaçların hamilelik dönemlerinde kullanımları tehlikeli olabilmektedir. Bunun nedeni ise ilaçların içerisinde yer alan kimyasalların anne ve çocuğa zarar verebilmesi olmaktadır. Hamilelik döneminde her hangi bir ilaç kullanılmadan önce mutlaka alanlarında uzman olan doktorlara başvurulması gerekmektedir.  Trosyd  hamilelik kategorisi C olarak belirlenmiş olmaktadır. İlacın anneye faydası fetüse olan zararlarından da fazla ise ilacın doktor kontör kontrolünde kullanılabileceği önerilmektedir.  

İlacın emzirme döneminde de İlacın kullanılmadan önce kesinlik doktor tarafından net bir bilgi alınması tavsiye edilmektedir.

Trosyd krem ne işe yarar, Trosyd cilde faydaları neler, trosyd krem hamilelikte nasıl kullanılır, trosyd cilt kuruluğunu giderir mi, tosyd kullanılmadan önce nelere dikkat edilmelidir, trosyd karın ağrısı yapar mı, trosyd yan etkileri neler, trosyd boğazda şişlik yapar mı, trosyd günde kaç defa kullanılmalıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Google Haberler
İstanbul evden eve nakliyat | - | NEDEN HABER | - | DUMAN HABER