Trabzonspor, Abdullah Avcı ile kaybetmiyor

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR


Ziraat Türkiye Kupası’na veda etmesinin akabinde Üstün Lig’de komşusu Çaykur Rizespor’u alanında 2-1 yenen Trabzonspor, moral buldu. Üst basamaklara yanlışsız tırmanışını sürdüren bordo-mavililer , teknik yönetici Abdullah Avcı’nın ekibin başına gelmesiyle Harika Lig’de çıktığı 5 maçta 3 galibiyet ve 2 beraberlik alarak son 5 maçını kaybetmedi.

Avcı, dokunuşu

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Üstün Lig’de , çıktığı birinci 8 maçta 1 galibiyet, 3 beraberlik ve 4 yenilgi alan Trabzonspor attığı 10 gole karşılık ise kalesinde 15 gol görmüştü. 6 puanla sıralamada 17. sırada yer alan Karadeniz takımı, teknik yönetici Abdullah Avcı’nın gelişinden sonra oynadığı son 5 maçta 3 galibiyet, 2 beraberlik elde ederken, attığı 5 gole karşılık ise kalesinde 2 gol gördü. 11 puan toplayarak üst basamaklara gerçek tırmanışını sürdürdü.

Harika Lig’in en çok gol yiyen grubu, en az gol yiyen ekibi oldu
Çaykur Rizespor karşısında, yenik duruma düşmesine karşın alandan galip ayrılmayı başaran Trabzonspor, oyun olarak ta kendini geliştirmek için uğraş sarf ediyor. Harika Lig’in en çok gol yiyen ekibi durumundayken, en az gol yiyen grup durumuna geçen bordo-mavililer de teknik yönetici Abdullah Avcı’nın ekip savunmasına yaptığı dokunuşları ön plana çıkarıyor. Lig’de çıktığı birinci 8 maçta 15 golü kalesinde gören Karadeniz takımı son 5 maçta ise yalnızca 2 gol gördü.

Flavio: “Savaşmaya devam edeceğiz”

Trabzonspor’un Brezilyalı oyuncusu Flavio, alanda savaşmaya devam edeceklerini söyledi. Çaykur Rizespor maçında grubun değerli isimlerinden olan Brezilyalı oyuncu , inanmaya ve çalışmaya devam ettiklerini belirterek, “Önemli bir galibiyet aldık. İnanarak çalışmaya devam ediyoruz. Gelişim gösteren bir ekibiz ve daha fazlası için alanda savaşmaya devam edeceğiz” dedi.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.