Temizlik İşine Nasıl Başlanır: 8 Basit Adımda Bir Kılavuz

Temizlik Şirketi istanbul, Aynı fikirde olmasanız da, çoğu insan evlerini temizlemeyi stresli ve hatta acı verici buluyor. Bir temizlik işi başlatarak, çok sayıda müşteriye sahip muazzam bir pazara giriyorsunuz. Sizi işinizde tutan ve her müşterinin evini tertemiz tutan temizlik hizmetlerine her zaman bir talep olacaktır. Aşağıda, bir temizlik işine nasıl sıfırdan başlayacağınıza dair eksiksiz bir kılavuz bulunmaktadır.

İlk Temizlik İşlerini Kendiniz Yapın

Bir ev temizliği işine nasıl başlayacağınızı veya bir hizmetçi servisine nasıl başlayacağınızı düşündüğünüzde, işe personelle başlamak isteyebilirsiniz, ancak başlamanın en iyi yollarından biri aslında işin çoğunu kendiniz yapmaktır. Ne de olsa, uzaktan başarılı bir şekilde işletmeden önce işi öğrenmeniz gerekiyor. İlk birkaç müşterinizi çekmenin bir yolu, arkadaşlarınızdan ve ailenizden referans istemek veya evlerini temizlemektir.

İlk birkaç müşteriniz için kaynak bulma ve kendi başınıza çalışma taahhüdü, maliyetlerinizi de düşük tutmanızı sağlayacaktır. Çalışanları işe almak için para yatırmak yerine, iş modelinizdeki tüm sapmaları çözerken ve şirketiniz için en iyi uygulamaları belirlerken kendinize makul bir ücret ödeyebilirsiniz.

Müşterilerle kendiniz ilgilenerek, aynı zamanda olumlu bir itibar kazanırsınız ve işletme imajınızın kontrolünü sürdürürsünüz. İşler düzelmeye başladığında, daha büyük temizlik işleriyle ilgili yardım almaya başlayabilirsiniz. İşin diğer yönleri üzerinde çalışırken, düzenli müşterilere hizmet vermek için çalışanları dışarıdan temin etmeye karar verebilir veya çalışanları şirket içinde işe alabilirsiniz.

Makul Bir Temizlik İşletmesi Bütçesi Belirleyin

Birçok potansiyel temizlik firmaları sahibinin sorduğu bazı sorular şunlardır: Parasız bir temizlik şirketi kurabilir miyim? Maliyetlerimi nasıl düşük tutabilirim? Bu tür bir işe başlamak pahalı mı? Cevap, biraz para alacak, ancak düşündüğünüzden çok daha ucuz olabilir!

Temizlik işlerinizin çoğunu tek başınıza yapmak cebinizde daha fazla para kalmasına yardımcı olur, ancak bütçeleme kaç saat çalıştığınızdan daha fazlasıdır. Sonuçta, işinizin başarılı olması için bazı sarf malzemelerine yatırım yapmanız, ayrıca araç bakım ve yakıt maliyetlerini takip edip karşılamanız gerekecek.

Gerektiğinde ürün ve ekipmanın değiştirilmesi de dahil olmak üzere işiniz için makul bir bütçe belirleyin. İşgücünü dışarıdan temin ederseniz, faktör işe alma ve bordro maliyetleri denkleme girer, ancak aynı zamanda bir işletme sahibi olarak vergi ve sigorta için bir kenara para ayırmanız gerektiğini de unutmayın.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Beyleri Mutlu Edecek Şık ve Kullanışlı Erkek Hediyeleri

Başarılı bir işletme sahibi olmaya hazırlanabilmeniz için kendinize bir saatlik ücret ödemeyi, ekipman temizliği için para ayırmayı ve tahmini vergileri hesaplamayı hedefleyin. Vergiler için para ayırmayı ihmal ederseniz, işletme bütçeniz hızla ortadan kalkacaktır.

Hangi Temizlik Ekipmanını Satın Alacağınıza Karar Verin

Müşterilerin evlerini ve işyerlerini temizlemek için ihtiyaç duyduğunuz malzeme ve temizlik ürünleri türlerini düşünün. Temizleme solüsyonlarına ve sprey şişelerine, süngerlere ve ovuculara, koruyucu eldivenlere, tek kullanımlık veya yeniden kullanılabilir havlulara (veya her ikisine) ve paspas ve süpürge gibi temizlik araçlarına ihtiyacınız olacak.

Ne tür temizlik ürünleri satın alacağınızı düşünün: Müşterilerinizin evlerinde çamaşır suyu ve diğer geleneksel temizleyicileri mi kullanacaksınız yoksa çevre dostu veya diğer “yeşil” ürünleri mi kullanmayı planlıyorsunuz? İster tek kullanımlık malzemeler kullanarak ister sıkı temizlik uygulamalarını benimseyerek olsun, müşteri evleri arasında çapraz bulaşmayı nasıl önleyeceğinizi belirleyin ve ekipman satın alırken buna göre plan yapın.

Yeni Temizlik Şirketiniz İçin Bir Marka Adı Seçin

Herhangi bir başlangıç temizlik işinin bir marka oluşturması gerekir. Bir marka adı seçmek, bir temizlik işine sahip olmanın en keyifli kısmı olabilir. Sözcükler, adınızın bir kısmı veya tamamı, ilginç veya eğlenceli bir takma ad veya coğrafi konumunuza veya konut temizliği veya Kurumsal Temizlik Şirketi olsun, sunduğunuz belirli temizlik hizmetleri türüne göre bir oyun kullanabilirsiniz.

  • İşletmeniz için aşağıdaki özelliklere sahip bir başlık seçmeyi hedeflemelisiniz:
  • Şirketi doğru bir şekilde tanımlar
  • Yazması ve hatırlaması kolaydır
  • Halihazırda kullanımda değil
  • Kulağa hoş geliyor ve iyi okuyor
  • İşle birlikte büyüyebilir

Bir işletme adına karar verirken, beğendiğiniz isimleri internetten araştırmalısınız. Başka bir şirket zaten sizinle aynı ada sahipse, gecikmeden öğrenmelisiniz. Başka bir işletmenin adını kullanmayla ilgili yasal sorunlar – istemeden yapsanız bile – size pahalıya mal olabilir.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Üniversite Öğrencileri için Adobe Photoshop ödevi ücretli yapılır

Temizlik İşletmeniz için Uygun Lisans Ayarlayın

Bir işletme adı seçtikten sonra, başkalarının kullanmasını önlemek için adı kaydetmeniz gerekir. Gereksinimler eyalet ve yerel mevzuata göre değişiklik gösterir, bu nedenle işletmeler için yerel yönetmeliklere uyduğunuzdan emin olun.

İşletmeniz için bir lisansa ve muhtemelen izinlere ihtiyacınız olacak, özellikle de kendi adınızdan başka bir isim altında faaliyet gösteriyorsanız. Eyalet yasanıza ve diğer yerel gereksinimlere bağlı olarak, bir işletme lisansı başvurusunda bulunmanız ve bir ücret ödemeniz gerekebilir.

İşletme lisansı için iki popüler seçenek, limited şirket (LLC) ve şahıs şirketleridir. Bir LLC, bir birey olarak sahip olduğunuz sorumluluk miktarını azaltır ve bunun yerine şirket varlıklarını sıraya koyar. Şahıs şirketi kurmak genellikle daha ucuzdur ve işletmeniz üzerinde tam kontrole sahipsiniz. Bununla birlikte, işletme karlı değilse, şahıs şirketi varlıklarınızı riske atabilir.

Temizlik şirketiniz için bir marka adı seçiyorsanız, ayrıca bir DBA—İş Yapma Farklılığı—lisansı vermeniz gerekir. Lisans, hayali işletme adınızı oluşturur ve şirketinizin yasal olarak çalışmasını sağlar.

Ayrıca yerel yasaların işletme sigortası, sorumluluk sigortası veya diğer korumalara sahip olmanızı gerektirip gerektirmediğini belirlemeniz gerekecektir. Müşterilerin evlerinde çalışmak her zaman risksiz değildir, bu nedenle iş sigortası bir şeyler ters gittiğinde hem sizin hem de müşterilerinizin korunmasına yardımcı olabilir.

Yeni Temizlik Şirketinizi Pazarlamaya Başlayın

Temizlik işiniz için bir isme karar verdikten, uygun izinleri ve lisans belgelerini dosyaladıktan ve tüm temizlik malzemelerinizi satın aldıktan sonra, müşteri bulma zamanı. Bir temizlik şirketi için pazarlama, kulaktan kulağa kadar basit veya yerel gazetenizde veya çevrimiçi olarak reklam yayınlamak kadar karmaşık olabilir.

Hizmetlerinizin reklamını yapmak için el ilanları yazdırabilir, bir web sitesi veya e-posta kampanyası başlatarak haberi duyurabilir, dijital pazarlamaya yatırım yapabilir veya mülkünüze veya diğer yerlere (izinle) tabela asabilirsiniz. Halihazırda bir veya iki müşteriniz varsa, memnun müşterilerden tavsiye isteyebilirsiniz. Hatta mevcut müşterileri daha fazla işi sizin yolunuza yönlendirmeye teşvik etmek için tavsiye kuponları veya indirimler bile sunabilirsiniz.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  İstanbul Temizlik Şirketi

Müşteri Hizmetlerini Birinci Öncelik Haline Getirin

Temizlik basit bir iştir: kiri temizler ve yüzeyleri parlatırsınız. Ancak müşteri hizmetleri rollerinde, müşteri ihtiyaçlarını ilk sıraya koymanız gerekir ve bu, potansiyel ve mevcut müşteriler için ulaşılabilir olmak, hizmet ve teklif taleplerine anında yanıt vermek ve tekrar iş sağlamak için müşterileri takip etmek anlamına gelir.

Temizlik işinizin teknik yönünü etkin bir şekilde yönetmek için müşterilerinizle bir iletişim aracına ihtiyacınız var. Sesli posta ve telefon hizmeti, bir e-posta hesabı, bir web sitesi, sosyal medya sayfaları veya bunların tümü gibi araçlar, şirketinizin erişimini ve müşteri memnuniyetini artırmaya yardımcı olabilir.

İşlemleri Sorunsuz Çalıştırmak için Temizleme Yazılımıyla Organize Olun

Ev temizlik işlerini yapmak, izinleri ve evrak işlerini yapmak ve temizlik malzemelerini yenilemek bir temizlik şirketi sahibi olarak zamanınızın çoğunu alabilir. Ancak, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamanın ve malzeme stoklamanın yanı sıra, bütçenizi izlemeniz, çalışan planlamasını denetlemeniz, müşteri faturalarını işlemeniz ve ilgili hesap bilgilerini kaydetmeniz ve vergiler ile diğer işletme ücretlerini planlamanız gerekir.

Temizleme yazılımı, bir kalem ve kağıt yönteminden daha az stresle işinizi organize etmenize ve denetlemenize yardımcı olabilir. Çalışan veya yüklenici programlarınızı, müşteri listenizi, hesap notlarınızı ve ödeme bilgilerinizi bir elektronik tabloda tutmaya çalıştığınızı hayal edin. Sistematize edilmiş sayfalarda bile çok hızlı bir şekilde hantal ve kafa karıştırıcı hale geliyor. Hepsi bir arada bir yazılım tüm bu karışıklığı ortadan kaldırır.

Asos Temizlik Şirketi

Profesyonel temizlik işletmesi yönetimi yazılımı, inceleme talep etme, pazarlama otomasyonu, müşteri anketleri ve daha fazlası için özelliklerle temizlik işinizi pazarlamaya gelince imajınızı geliştirmenize yardımcı olur. Kullandığınız yazılımdan sizin ve çalışanlarınızın giydiği üniformaya kadar marka bilinci oluşturmanızı modern tutmak, yeni şirketinizin imajı için harikalar yaratabilir. Kaynak: https://www.asostemizlik.com/

Başa dön tuşu
eşya depolama | - | sağlık sitesi | - | islam sözleri| - | uluslararası evden eve nakliyat | - | eşya depolama | - | bunedy | - | habervadi | - | nedenhaber | - | eşya depolama | - | şehirlerarası evden eve nakliyat | - | Beylikdüzü evden eve nakliyat | - | coinfeedback | - |