Spazmol Plus Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar? Kimler Kullanabilir?

Spazmol Plus Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar? Kimler Kullanabilir?

SAHİBİNDEN.COM İLANA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Spazmol Plus Film Tablet Nedir? Ne İşe Yarar? Kimler Kullanabilir? İlacın etken maddesi Hiyosin-N-butilbromür (10 mg), Parasetamol (500 mg)‘dır. Spazmol Plus Film Tablet, sindirim sistemi ve üreme -boşaltım sistemindeki düz  kasları gevşeterek, spazmları düzelten ve spazmların oluşumunu önleyen bir ilaçtır. Spazmol Plus, mide, bağırsaklar, idrar kesesi, idrar yolları, safra kanalı gibi sindirim sistemi ve üreme- boşaltım sistemindeki spazmların (ağrılı kasılmaların) ve hareket bozukluklarının giderilmesinde ayrıca adet döneminde görülen spazmlar ve spazmlarla  birlikte görülen ağrıların (adet sancısının) giderilmesinde de kullanılır. Kullanımı 12 yaş ve üzeri çocuklar, gençler ve yetişkinler içindir.

SPAZMOL PLUS FİLM TABLET HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız.
 2. Spazmol Plus, sindirim sistemi ve üreme-boşaltım sistemindeki spazmlarda (ağrılı kasılmalarda) kullanılmaktadır.
 3. Kullanımı, sindirim ve boşaltım sisteminde yavaşlamaya sebep olduğu için bağırsak enfeksiyonunuz varsa dikkatli olunuz.
 4. Spazmol Plus, terlemeyi azaltıcı etkisinden dolayı, ateşli hastalarda dikkatli kullanılmalıdır.
 5. Tedavi edilmemiş göz tansiyonu olan hastalarda, göz içi basıncının yükselmesine sebep olabilir. İlacın kullanımından sonra gözlerinizde ağrı, kızarıklık ve görme kaybı oluşursa acilen bir göz hekimine muayene olunuz.
 6. Eğer karaciğer veya böbrek yetmezliği, alkole veya hepatite bağlı karaciğer fonksiyon bozukluğu, koroner yetmezlik, tedavi edilmemiş dar açılı göz tansiyonu, hipertiroidizm, kronik alkol bağımlılığı, idrar yapma zorluğuna yol açan prostat büyümesi, idrar kesesinde boşaltım bozuklukları, glukoz-6-fosfat dehidrojenaz enzimi eksikliği, sindirim sisteminde mekanik darlık gibi rahatsızlıklarınız  var ise bu ilacı kullanmadan önce  durumunuzu doktorunuza söyleyiniz. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 7. Tedaviniz sırasında alkol almaktan kaçınınız. Alkol kullanımı karaciğer hasarına sebebiyet vermekte ve ilacın olası yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
 8. •12 yaş altı çocuklarda kullanmayınız.
 9. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılması önerilmemektedir. Hamilelik dönemindeyseniz ya da hamile olma planınız varsa  bu ilacı kullanmayınız. Eğer ilacın kullanımı sırasında hamile kalırsanız derhal doktorunuza durumu bildirmeli ve ilacın kullanımını durdurmalısınız. Anne karnındaki bebeğe zarar verebilir. Gebeliği önlemek için etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanınız. Emzirme döneminde emzirilen bebeğe zarar verebilir.

  SPAZMOL PLUS FİLM TABLET’İN KULLANIM ŞEKLİ :

  1. Hekiminiz SPAZMOL PLUS ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka hekimin direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu suyla beraber içiniz. Tercihen aç veya tok karnına kullanabilirsiniz.
  3. •12 yaş ve üzeri çocuk, ergen ve yetişkinlerde günlük önerilen doz miktarı: Günde 3 defa 1 ya da 2’şer tablet önerilir.
  4. Günde 6 tabletten fazla kullanılmamalıdır.

   

  BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

  İLACIN OLASI YAN ETKİLERİ

  1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen hekiminizi bilgilendiriniz.
  2. Görmede bulanıklık nadiren görülebilecek yan etkidir.

Spazmol Plus Film Tablet Nedir, Ne İşe Yarar, Kimler Kullanabilir, Hangi Hastalar Kullanabilir, Faydaları ve Zararları Nelerdir, Kurdeşene Sebep Verir Mi, Günde Kaç Defa İçebilir, Hekim Bildirmesi Hangi Durumlarda Olur, Görmede Bulanıklığa Sebep Olması Sebepleri Nelerdir, Spazmol İlacını Kaç Yaş Arası Kullanabilir 

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu