Son dakika! Duygu Delen cinayetinde şoke eden ifadeler! Cep telefonundaki not, gerçeği ortaya çıkardı

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Gaziantep’te şüpheli bir şekilde balkondan düşerek hayatını kaybeden Duygu Delen’in ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı. İddianamede, tutuklu sanık Mehmet K.’nın Duygu Delen’e şiddet uyguladığı yer alırken, Delen’in telefonunda “O kadar çok sıkıp kısıtlıyor ki yaşama sevinci kalmadı bende” yazılı not ortaya çıktı.

Gaziantep’te 17 yaşındaki Duygu Delen’in ölümüyle ilgili Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, Gaziantep 10. Ağır Ceza Mahkemesine sunuldu. 5 katlı apartmanın 4’üncü katından düşerek hayatını kaybeden Duygu Delen’in ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.

TELEFONUNDAKİ NOT ORTAYA ÇIKTI

Dosyada tutuklu bulunan tek şüpheli Mehmet K. hakkında “çocuğun kasten öldürülmesi” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, “çocuğun nitelikli cinsel istismarı”, “hakaret” ve “konutta yağma” suçlarından ise çeşitli oranlarda ceza talep edildi. Hazırlanan iddianame mahkeme heyeti tarafından kabul edilen iddianamede Mehmet K.’nın Duygu Delen’e olay öncesinde birçok kez şiddet uyguladığı yer alırken, Duygu Delen’in telefonundaki notlar kısmına “Mehmet Can o kadar çok sıkıp kısıtlıyor ki yaşama sevinci kalmadı bende” yazdığı öğrenildi.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

”İKİMİZİN DE GÖNÜL RIZASIYLA CİNSEL İLİŞKİYE GİRDİK”

İddianamede, şüpheli Mehmet K.’nın emniyet ifadesine de yer verildi. Delen’le aralarında 3 yıl önce duygusal bir ilişki başladığını, aralarındaki ilişkinin Delen’in açık giyinmesinden dolayı bittiğini aktaran Mehmet K., “3 ay sonra tekrar görüşmek için sözleştik. Duygu’nun evine önüne gidip onu aldım. Bana ‘Müsait bir yere gidip konuşalım’ dedi. Ben de ona bizimkilerin bağ evinde olduğundan bizim evin müsait olduğunu söyledim. O da kabul etti. O sırada küçük kardeşim de evdeydi. Oturma odasına geçip oturduk. Biz sohbet ederken küçük kardeşim evden çıktı. Bir müddet sonra Duygu’yla her ikimizin de gönül rızası olarak cinsel ilişkiye girdik. Sonra yatakta uzanırken bana bir kızdan mesaj geldi. O kıza cevap yazıp telefonumu kurcalarken ben de onun telefonu alıp bakmaya başladım.

TELEFONDAKİ FOTOĞRAFIN TARTIŞMAYI BAŞLATTIĞINI İDDİA ETTİ

Duygu’nun telefonunda bir erkeğin yarı çıplak resmini görünce sinirlendim. Kendimi kaybettim. Ona ‘Madem bunlarla görüşüyorsun niye benimle tekrar görüştün’ dedim. Sinir haliyle odada bulunan camlı dolabın camına vurdum. Elim kanadı. Ona ‘Bir daha benim yanıma gelme’ dedim. Elimi yıkayıp telefonu kurcalamaya devam ettim. Mesaj bölümünde erkeklerle konuştuğunu görünce daha da sinirlendim” dedi.

“ATLAMA ANINI GÖRSEM MANİ OLURDUM”

O sırada sinirlenerek Duygu’ya iki defa tokat attığını belirten Mehmet K, “O gelip telefonunu almaya başladı. Aramızda itişme kalkışma yaşandı. Benim üzerime saldırdı. Telefonuna bakmama engel olmaya çalıştı. Su içip sakinleşmek için mutfağa yöneldiğim sıra bir ‘pat’ sesi duydum. Geri odaya bakmaya döndüm. Odalarda olmadığını görünce balkona yöneldim. Balkondan aşağıya baktığımda Duygu yerde kanlar içindeydi. Merdivenlerden koşarak inip Duygu’ya sarıldım. Şok yaşadım. Apartman görevlisi ambulansa haber etmişti. Birkaç dakika sonra ambulans geldi. Polislerde beni gözaltına aldı. Duygu’nun atlama anını görseydim kesinlikle ona mani olurdum. Böyle bir şeye imkan vermezdim. Olayın böyle olmasından dolayı pişmanım” ifadelerini kullandı.

”DUYGU’NUN BENDEN UZAK DURMASINI SAĞLAYIN”

İddianamede belirtilen telefon inceleme raporlarında şüpheli Mehmet K.’nın bir arkadaşına, “Ama sinir hastalığımın 18 yıl boyunca önüne geçemedim. Sadece belli bir yere kadar kesebiliyorum. Bunu da bilerek daha çok zarar vermek istemiyorum Duygu’ya” dediği aktarıldı. Telefon notları bölümünde yapılan incelemede maktule yazıldığı değerlendirilen mesajlarda ayrılık konusuna dair şüphelinin üzüntü ve pişmanlık duyduğu vurgulandı. Şüphelinin olaydan çok önceki tarihlerde Duygu’nun annesine “Dün yaptıklarımın bir açıklaması yok. Kendimi rezil ettim. Ailenizden özür dilerim” ile “Duygu’nun benden uzak durmasını sağlayın. Mesele Duygu olunca kendimi tutamıyorum” yazılı mesajlar attığı iddianamede yer aldı.

“YAŞAMA SEVİNCE KALMADI BENDE”

Duygu Delen’in telefon kayıtlarında yapılan incelemede ise notlar kısmında şüpheliye yazdığı değerlendirilen 2 not tespit edildiği iddianame belirtilerek, notların bir kısmında “Kendimi koca kadınlar gibi hissetmeye başladım. Bunun sebebi de, şunu yapınca Mehmet Can laf edecek, şunu deyince şöyle olacak bunu yapınca da böyle olur düşüncesinden, acaba bana kızacak mısın diye diken üstündeyim. Gerçekten seni ölecek kadar seviyorum. Ama sadece sevmek her şeyi çözmüyormuş. Mehmet Can o kadar çok sıkıp kısıtlıyor ki yaşama sevinci kalmadı bende” şeklindeki ifadeler de iddianamede aktarıldı.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Olay esnasında apartmanın bir dairesinde temizlik görevlisi olarak çalışan D.K.’nın ifadesinde, alt daireden erkek bağırma sesleri geldiğini aktararak, “Bir erkeğin bağırma sesi geliyordu. Ama ne dediği anlaşılmıyordu” demesi de iddianameye eklendi.

DUYGU DELEN’İN YAKIN ARKADAŞINDAN KORKUNÇ İDDİALAR

Delen’in yakın arkadaşı olan E.N.A.’nın ifadesine göre, şüphelinin maktule zaman zaman kötü davrandığı iddianamede belirtildi. E.N.A.’nın, “Bir ara Duygu’nun burun kısmı morarmıştı. Ne olduğunu sorduğumda bana başta banyodan kayıp düştüğü söyledi. Ancak ben inanmayıp ısrarla sorduğumda bana, ‘Mehmet’le buluştuğumuzda kafamı aracın kaputuna vurdu. Mehmet ve annesi beni hastaneye götürdü’ demişti. Mehmet K. sinirliydi. Olay günü Duygu bana Mehmet’le buluşacağını söylemişti. Ben de neden diye sordum ona o da bana anladığım kadarıyla Mehmet’in kendisini bir daha rahatsız etmemesi görüşeceğini söyledi. Çünkü Mehmet sürekli Duygu’yu rahatsız ediyordu. Daha önce evinin önüne bile gitmişti. Bir keresinde Duygu Mehmet’in Erdem’i silahla tehdit ettiğini araya Mehmet’in ailesinin girip Erdem’in ailesinden özür dilediğini söylemişti. Duygu’yu tanıdığım kadarıyla intihar etmesi mümkün değildir. Ancak Mehmet’in psikolojik durumu gereği Duygu’ya zarar verme ihtimali var” şeklindeki ifadesi iddianameye eklendi.

DUYGU’NUN GÖRÜŞTÜĞÜ KİŞİYE SİLAH ÇEKMİŞ

Şüpheli, maktulden ayrıldığı esnada Duygu’yla bir süre görüşen F.E.B.’nin, “Duygu’dan ayrıldıktan sonra Mehmet beni aradı. Telefonda Duygu’dan uzak durmam gerektiğini bana söyledi. Ben de ona ayrıldığımızı görüşmediğimizi söyledim. Ancak Mehmet K., sözlerime inanmamış ola ki ilerleyen zamanlarda sürekli beni yine aradı. Hatta bir defasında bu konuyu görüşmek için bir araya geldiğimizde boğazımı sıkarak bana silah çekti. Bu durumu aileme anlattım. Ardından aile büyükleri araya girip meseleyi kapattı” şeklindeki ifadelerine de iddianamede yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir