Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Siverek’te 6 Kişinin Öldürüldüğü Akın Toplumsal Medyanın Gündeminde: #SiverektekiKatliamaSesVer

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinin Çeltik Mahallesi'nde, arazi uyuşmazlığı yüzünden İzol aşiretine mensup bireyler tarafından gerçekleştirilen silahlı taarruzda 4 kişi, olay yerinde arabanın çarpması sonucunda ise 2 iki kişi hayatını kaybetti.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Yaşanan olaya ait kan donduran görüntü imgeleri ortaya çıkarken, olay toplumsal medyada #SiverektekiKatliamaSesVer etiketiyle en çok konuşulan mevzular ortasında yer aldı. 

Çıkan çatışma sonucunda 6 kişi hayatını kaybetti.

DHA'nın aktardığı bilgiye nazaran, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde İzol aşireti mensupları ortasında çıkan çatışmada 4 kişi öldü, 5 kişi ise yaralandı. Yaralıları hastaneye götüren arabanın çarptığı iki kişi de hayatını kaybetti.

Valilik tarafından, “İlçe genelinde gerekli tüm güvenlik önlemleri alınmış olup, olayla ilgili isimli ve idari soruşturmalar başlatılmıştır” açıklaması yapıldı. Fakat olayla ilgili görüntü manzaralarının ortaya çıkması ve toplumsal medyada yaşanan bu katliam ile ilgili yapılan yorumlar, olayın #SiverektekiKatliamaSesVer etiketi ile tekrar gündeme gelmesini sağladı.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Çatışma anının imajları bu türlü kaydedildi

Yaşanan çatışma, taarruza uğrayan aileden Yekbun İzol'un paylaşımları ile toplumsal medyanın gündemine oturdu.

AKP Milletvekili Yeneroğlu: 'Hep birlikte olayın takipçisiyiz'

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.