Siprogut Plus Kulak Damlası Nedir? Kimler Kullanabilir? Yan Etkileri

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Siprogut Plus Kulak Damlası Nedir? Kimler Kullanabilir? Yan Etkileri İlacın etken maddesi Siprofloksasin, deksametazon‘ dur. Siprogut Plus Kulak Damlası, kulaktaki bakterilerle savaşarak, enfeksiyona sebep olan bakterileri öldürücü etkisi olan antibiyotik bir damladır. Orta kulak iltihabı ve dış kulak yolundaki iltihaplanmayı giderir. Siprogut Plus, orta kulak ve dış kulak yolundaki iltihaplanma sonucu meydana gelen akıntı, şişme, tıkanıklık, işitme kaybı ve ağrının tedavisinde kullanılır.

SİPROGUT PLUS KULAK DAMLASI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. Sigroput plus kulak damlası
 2. Siprogut Plus, orta kulak ve  dış kulak yolundaki bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılan antibiyotik bir ilaçtır.
 3. İlacı kullanırken kendinizi iyi hissetseniz bile hekiminizin önerdiği süre boyunca kullanınız. Enfeksiyon tamamiyle temizlenmeden de şikayetlerinizde iyileşme belirtileri görülebilir.
 4. Tedaviniz süresince kulağınızı sudan koruyunuz.
 5. İlacı kullanmaya başladıktan sonra birkaç gün içinde şikayetlerinizde iyileşme belirtileri olmazsa veya daha da kötüye giderse; tıbbi yardım için hekiminizle görüşünüz.
 6. Damlalığın ucunu eller ve kulak da dahil olmak üzere hiç bir yüzey ile temas ettirmeyiniz. Eğer damlalık kirlenirse kulakta enfeksiyon oluşabilir. Bu durum ciddi hasarlara sebep olabilir.
 7. Eğer aynı zamanda başka bir kulak damlası da kullanmanız gerekiyorsa, diğer damlayı kullanmanız için yaklaşık 15-20 dakika beklemelisiniz.
 8. İlacı kullanırken cildinizde alerji gelişebilir, döküntü veya kaşıntı görüldüğünde ilacın kullanımını kesip, hekiminizi haberdar ediniz. Sigroput plus kulak damlası
 9. Hamilelik döneminde ve süt veren annelerde kullanılması önerilmemektedir.

  SİPROGUT PLUS KULAK DAMLASI’ NIN KULLANIM ŞEKLİ :

  1. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. Yanlış veya size tavsiye edilenden fazla kullanıldığı takdirde hastalığınızda  bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınıza ciddi zararlar verebilir.
  2. Damlayı kulağınıza uygulamadan önce, kulak yolunu temizleyip, kulağınız yukarı gelecek şekilde yatınız. Kulağınızı hafifçe geriye doğru çekip kulak yolunun açılmasını sağlayınız. Bu ilaç küçük çocuğa uygulanacaksa kulak yolunu açmak için kulak memesini aşağıya doğru hafifçe çekiniz. Gerekli damlayı kulağınıza damlattıktan sonra en az bir dakika yatar vaziyette bekleyiniz. Kulağınızın  mikrop kapmaması için damlalığın ucunu eller ve kulakta dahil olmak üzere hiç bir yüzeye değdirmeyiniz.
  3. Orta kulak enfeksiyonlarında günlük önerilen doz: 2-3 kere dört damla; dış kulak yolu enfeksiyonlarında günde iki kere üç damla olarak kullanılır. 7 veya 10 günlük tedavi enfeksiyonun iyileşmesi için yeterlidir.

  İLACIN OLASI YAN ETKİLERİ :

  1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen hekiminizle irtibata geçiniz.
  2. İlacın kullanımına bağlı olarak sık rastlanan herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

Siprogut Plus Kulak Damlası Nedir, Kimler Kullanabilir, Yan Etkileri, Günde Kaç Defa Damlatılır, Kimler Kullanabilir, Kaç Yaş Aralığı Kullanabilir, Hamileler Kullanabilir Mi, Etkisini Kaç Saatte Gösterir, Zararları Nedir, Faydaları Nedir, Boğazda Şişlik Yapar Mı, Kulak Tıkanıklığına İyi Gelir Mi 

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.