Sinan Oğan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceğini açıkladı

Yayınlama: 22.05.2023
39
A+
A-
Sinan Oğan Cumhurbaşkanı Erdoğan
Sinan Oğan Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilk turda yüzde 5.17 oy alan Ata İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, ikinci tura kalmasının ardından Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıkladı.

YARIŞIN BİR PARÇASI OLDUK

Türk halkının her bir bireyine şükranlarımı sunarım. Ata İttifakı’nın bileşenlerine ve parti teşkilatlarına da teşekkürlerimi iletmek isterim. Yaklaşık 10 yıldır bizimle birlikte yürüyen yol arkadaşlarıma ve Türkiye’nin her köşesinde gece gündüz emek veren Sinan Oğan gönüllülerine minnettarım. Bize inanmalarına rağmen farklı dünya görüşlerine sahip olan ve gelecekte Türkiye’nin bizimle olmasını isteyen tüm vatandaşlara teşekkür etmek istiyorum. Yarışın bir parçası olabilmemizi sağlayan tüm imza veren vatandaşlarımıza da teşekkürlerimi sunuyorum. Afişlerimiz, pankartlarımız ve broşürlerimiz halkımız tarafından internet sitemizden indirilerek evlerde, işyerlerinde, araçlarda, caddelerde ve sokaklarda asıldı. Özellikle gençlerimiz sevgi dolu bir şekilde desteklerini gösterdiler. Onlara da minnettarım.

BİZE KARŞI YALAN HABERLER ÇIKARTILDI

Sosyal medya, tek iletişim kapımız haline geldi. Maalesef, cümlelerimiz için tehditler aldık ve saldırılara maruz kaldık. Bize karşı yalan haberler çıkartıldı ve bağlamından koparılan cümlelerle adeta kirli pazarlıkların bir parçası gibi gösterilmeye çalışıldık. Sosyal medya üzerinden linç kampanyalarına maruz kaldık. Uykusuz geceler geçirdik, ancak yılmadık ve pes etmedik. Yaklaşık 3 yıl önce, “Eğer bir Türk milliyetçisi aday olmazsa, Türk milliyetçilerini adaysız bırakmayacağız” demiştik. Sinan Oğan gönüllüleriyle örgütlenmeye başladık. Bir aday çıkarsa çekileceğimizi söyledik, ancak belirttiğimiz şartlarda bir aday çıkmadığı için çalışmalarımıza hız verdik. 11 Mart’ta adaylığımızı ilan ettik. Ne yazık ki, birçok kesim bizi 5.2 oy oranıyla şaşkınlıkla izliyor. Biz bu çalışmayı 3 yıldır sürdürüyorduk ve beklediğimiz oy oranı daha yüksek olacaktı. Normal şartlarda, beklediğimiz oy oranı yaklaşık yüzde 9-16 aralığında olacaktı. Şimdi tam da öngördüğümüz noktadayız.

SOSYAL MEDYA KULLANICILARINA TEŞEKKÜRLER

Başkalarını aşağılamak, farklı düşünenlere hakaret etmek ve her türlü yöntemle insanların yarıştan çekilmelerini sağlamak, toplumumuza karşı bir darbedir. Uyarılarımıza rağmen, bizim destekçilerimize hakaret etmemelerini söyledik. Çekilsek bile, seçimin ilk turda biteceği gerçeğini herkes görmüştür sanırım. Seçimlere zorlu koşullarda girdik. Ne maddi imkanlarımız ne de medyadaki varlığımız vardı. Hükümet veya belediye desteği almadık. Bu mücadelede, özellikle sosyal medya kullanıcılarının büyük önemi vardır. Gönüllü sosyal medya kullanıcılarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Planımıza sadık kaldık ve birçok hedefimize ulaştık. Gelecek yıllarda bu hedefimize ulaşmayı umut ediyoruz.

  CHP’li Belediye Başkanı’na Kılıçdaroğlu'nun korumaları saldırdı

PKK VE TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELE

Seçim sürecinde belirlediğimiz hedefler ve amaçlarımızı toplumun gündemine taşımak için sosyal medya platformlarında paylaşımlar yapmıştık. Türk milliyetçiliği ve Atatürkçülük konularında farkındalık oluşturduk ve bu konuların ülke genelinde daha çok tartışılmasını sağladık. HDP’nin kilit parti durumunu ve Türk milliyetçilerinin güçlü bir seçmen kitlesi olduğunu ortaya koymak önemli bir katkı sağladı. İkinci tura kalan adayların bizim söylemlerimize daha fazla sarılmalarını ve bizim siyasi hareketimizi dikkate almalarını gözlemledik. Terör örgütleriyle mücadelede siyasetin ana akımında yer almanın önemini vurguladık ve PKK, FETÖ gibi örgütlerle mücadele konusunda duyarlılık oluşturduk. Anayasa’nın değişmez ilkeleri ve Türklük gibi kavramların önemini vurgulayarak toplumda farkındalık yaratmayı hedefledik.

  Kılıçdaroğlu'na ve CHP'ye çok çirkin iftira atıldı... Montajlı Fotoğraflar

KRİTİK BİR DÖNEMEÇTEN GEÇMEKTEYİZ

Bu çerçevede çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bugün itibariyle, seçimlerde görmezden gelinen ve Türk milletinin sesini yansıtan bir duruş sergiliyoruz. 14 Mayıs seçimlerinde Türk seçmen, hem Cumhur İttifakı’na hem de Millet İttifakı’na, Türk milletinin hassasiyetlerine yeterli ölçüde yaklaşmadıkları konusunda ciddi bir uyarıda bulunmuştur. Seçmen, bizlere yürütme erki üzerinden Türk milletinin bu hassasiyetlerini savunma görevi vermiştir. Türkiye, kritik bir dönemeçten geçmektedir ve acilen ele alınması gereken dört temel sorun bulunduğuna inanıyoruz. Birincisi, Türkiye’de bulunan sığınmacılar konusudur ve ilerleyen süreçlerde güvenlik, ekonomi ve sosyal maliyetleri olabilecek bir konudur. İkinci temel konu ise Türkiye’deki deprem gerçeğidir. Deprem konusu, acil ulusal güvenlik bir meseledir ve uzun süredir önerdiğimiz Afet Bakanlığı tezi hala geçerliliğini korumaktadır. 28 Mayıs seçimleri sonrasında ülkenin ekonomik gereksinimlerine uygun, nitelikli, hızlı ve sağlıklı kararların alınması gerekmektedir.

BU KARARIMIZ TÜRK MİLLETİNE HAYIRLI OLSUN

Vurgulamak isterim ki herhangi bir pazarlık, taahhüt veya angajman olmaksızın, kırmızı çizgilerimizi açık bir şekilde ifade ettik. İki adayla yaptığımız görüşmeler, devlet adamlığı prensipleri ve karşılıklı nezaket çerçevesinde gerçekleşti. Bu müzakereler ve istişareler, tabandan gelen mesajlar sonucunda ikinci turda Cumhur İttifakı adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğimizi beyan etmek istiyorum. Oy veren seçmenlerimizden de Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemelerini talep ediyorum. Atatürkçü ve milliyetçi ilkelerimiz doğrultusunda, hiçbir beklenti içerisinde olmadan aldığımız bu kararın Türk milletine hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.

sağlık sitesi |-| süprem kumaş |-| nakliyat |-| youtube izlenme al |-| ideal kilo hesaplama |-| instagram beğeni hilesi |-| Film Önerileri vozol likit