Roblox Hata Kodu 901 Çözümü

Roblox Hata Kodu 901, belki de oradaki en kafa karıştırıcı ve sinir bozucu hatadır. Hatanın sorunu, size neyin yanlış olduğunu söylememesidir.

Yayınlama: 25.04.2023
A+
A-

Roblox oyuncularının çokça karşılaştığı sorun olan, Hata Kodu 901 çözümünden bahsedeceğim. Bu hata, sunucuyla bağlantıyı kurarken bir sorun olduğunu ve oyuncunun oyun alanlarına giremediğini gösterir. Neyse ki, bu sorun genellikle çözülebilir. Aşağıdaki işlemleri takip ederek Hata Kodu 901’i düzeltebilirsiniz.

Roblox Hata Kodu 901
Roblox Hata Kodu 901

Roblox’u Farklı Platformda Oynamaya Çalışın

Aşağıdaki tüm yöntemlerin sizin için hatayı düzeltmemesi durumunda. Aynı şekilde, PC veya Xbox’taysanız, önemli değil. Tek yapmanız gereken Roblox’a erişmek ve hesabınıza farklı bir platformdan giriş yapmak. Bu, Xbox One’da hatayla karşılaşıyorsanız söylemeye devam ediyor. Roblox’a Android veya Tarayıcı üzerinden erişmeyi deneyin.

Öte yandan, PC Kullanıcısı iseniz. Oyunu Windows 10 Uygulamasında oynamayı deneyin veya bir mobil cihazda deneyin. Bunu yaparak aşağıdakileri bileceksiniz.

  • Roblox Hesabınız Yasaklandı mı
  • Roblox Hata Kodu 91 yalnızca Cihazınızda mı oluyor?
  • Sunucular tüm platformlar için kapalı mı

İnternet Bağantınızı Kontrol Edin

Hata Kodu 901, internet bağlantınızla ilgili bir problem olduğundan kaynaklanıyor olabilir. İnternet bağlantınızın girişiminden emin olmak için başka bir web sitesini veya bağlantı bağlantısını deneyin. Sorunun internet bağlantınızda olup olmadığı tespit edilirse, internet sağlayıcınızla iletişim geçin.

  101 okeyde yerdeki okeyi alınca ne olur, ceza yazılır mı?

Oyunu Yeniden Başlatın

Bazen Hata Kodu 901, oyunu yeniden başlatarak çözülebilir. Oyunu kapatın ve ardından tekrar açın. Ardından, Roblox’a giriş yapın ve oyun türlerine girmeyi deneyin.

Tarayıcınızı Güncelleyin

Roblox, bir tarayıcı üzerinden oynanır. Hata Kodu 901, tarayıcınızda bir sorundan kaynaklanabilir. Tarayıcınızı güncellemek, oyunu oynamanızı sağlayabilir. Chrome, Firefox, Safari veya Edge gibi en son tarayıcı sürümünü indirin ve kurun. Daha sonra Roblox’a giriş yapın ve oyun çeşitliliğine girmeyi deneyin.

DNS Ayarlarını Güncelleyin

DNS ayarları, internet bağlantınızın nasıl yapıldığını belirler. DNS ayarlarınızda bir sorun varsa, Hata Kodu 901’den ulaşabilirsiniz. DNS ayarlarınızı otomatik olarak almak yerine, birkaç farklı DNS sunucusunu deneyin. Google DNS veya OpenDNS gibi ücretsiz DNS sunucuları var. DNS ayarlarınızı dinleyin ve ardından Roblox’a giriş yapın ve oyun çeşitliliğine girmeyi deneyin.

Sonuç

Yükleme talimatlarını, Hata Kodu 901’i düzeltebilirsiniz. Bu sorun genellikle internet bağlantısı veya tarayıcı sorunlarından süresi. İnternet bağlantınızda bir sorun yoksa, tarayıcınızı güncellemek veya farklı bir tarayıcı kullanmak çözüm olabilir. Güvenlik duvarı ayarlarınızı kontrol ederek Roblox’un internete geçmesine izin verin ve DNS ayarlarınızı değiştirerek sorunu çözmeyi deneyin. Bu bilgisayar sorununu çözemezse, Roblox Destek ekibiyle birlikte geçmekten geçiyor. Çalıştırma daha fazla teknik zorluklar olabilir ve ekip destek boyutu yardımcı olabilir.

  Valorant Gece Pazarı ne zaman gelecek? 2023 Haziran

İşte Hata Kodu 901’i düzeltmek için daha fazla adım:

Tarayıcı Geçmişini Temizleyin

Tarayıcı geçmişi, internet gezintilerinizin kayıtlarını tutar. Bu kayıtlar, tarayıcınızın hafızasını doldurabilir ve bazen oyunun düzgün çalışmasını engelleyebilir. Tarayıcınızın geçmişini temizleyin ve ardından Roblox’a giriş yapın ve oyun çeşitliliğine girmeyi deneyin.

DNS Önbelleğini Temizleyin

DNS önbelleği, daha önce ziyaret edilen web sitelerinin IP adreslerini tutar. Önbellek, internet bağlantınızın kullanımını artırabilir, ancak bazen oyunlarda olduğu gibi kullanımını engelleyebilir. DNS önbelleğini temizle ve ardından Roblox’a giriş yapın ve oyun çeşitliliğine girmeyi deneyin.

Ethernet Bağlantısını Deneyin

Kablosuz internet bağlantısı, bağlantı bağlantılarına neden olabilir. Ethernet kablosu kullanarak bağlantı kurmayı deneyin. Ethernet kablosu, daha koruyucu bir internet bağlantısı sağlar ve oyuna giriş yapmanızı kolaylaştırabilir.

Modem ve Yönlendiriciyi Yeniden Başlatın

Modem ve güvenlik, internet bağlantınızın nasıl çalıştığını belirler. Modem ve kalıntılarını yeniden başlatarak sorunları gidermeyi deneyin. Modem ve kalıntılarını kapatın, birkaç dakika bekleyin ve ardından tekrar açın. Daha sonra Roblox’a giriş yapın ve oyun çeşitliliğine girmeyi deneyin.

sağlık sitesi |-| süprem kumaş |-| nakliyat |-| youtube izlenme al |-| ideal kilo hesaplama |-| instagram beğeni hilesi |-| smm panel