Radeon RX 480 ve RX 470 için sevindiren haber

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Computex etkinliğinde FidelityFX teknolojisini tanıtan AMD, pek çok karta bu teknolojiyi getiriyor. Bunlar arasında RX 6000, RX 5000, RX 500 ve RX Vega serisi yer alıyordu. Ancak AMD, etkinlikte RX 400 serisi hakkında açıklama yapmadı. Şimdi ise Amerikalı üretici, Radeon RX 480 ve RX 470 için sevindiren FidelityFX haberini verdi.

FidelityFX, NVIDIA’nın DLSS teknolojisi ile benzer prensibe sahip.

instatakipci instagram takipçi satın al

Radeon RX 480 ve RX 470 için AMD FidelityFX geliyor

FidelityFX, yapay zeka desteğiyle arka planda çözünürlüğü düşürüyor. Ancak bu çözünürlük düşüşü görüntü kalitesine minimum oranda yansıyor. Bu sayede oyuncular, gözle görülür farklar yaşamadan oyunlarda büyük performans artışı yaşıyor. NVIDIA’ya göre bu teknoloji, oyun dünyasının geleceği.

Rakibi NVIDIA’ya cevap vermek için kendi ürününü geliştiren AMD, FidelityFX teknolojisini Radeon RX 480 ve RX 470 için de getireceğini duyurdu. Şimdilik 40’dan fazla oyunda desteği bulunan FidelityFX, önümüzdeki süreçte çok daha fazla oyuna gelecek.

RX 400 ile RX 500 serileri aynı mimariyi kullandıkları için AMD’nin bu yönde adım atması bekleniyordu. Ek olarak AMD, Epic ile ortaklığa imza attı. Buna göre FSR, Unreal Engine 5 ile uyumlu hale gelecek.

FSR, DLSS’de olduğu gibi hareket vektörlerini desteklemiyor. Ancak AMD’nin de Radeon Boost ve Sapphire’s Trixx Boost gibi görüntü kalitesini artıran kendine has teknolojileri mevcut. Tüm bunlara ek olarak, bu teknolojilerin farklı oyun motorlarında farklı sonuçlar vereceğini de hatırlatmakta fayda var.

Bu haber sizin için özeldir   Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Selman, Japon oyun stüdyosu SNK'dan hisse satın aldı Spor Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat | - | NEDEN HABER