Pandemide toplam vefat sayısı 14.000’i geçti Spor Haberleri

Geçtiğimiz haftalarda açıklanan kısıtlamaların ardından bildiğiniz gibi birkaç gün önce de yeni kısıtlamalar açıklandı. Mart ayından bu yana hayatımızda olan Covid-19 virüsü, bu yıl birçok insanın vefat etmesine yol açtı. Bugün açıklanan tablo ile de vefat sayısında çok ciddi sayılara ulaşıldığını görebiliyoruz.

Dün açıklanan tabloda 30.110 vaka bulunurken, 6.101 de hasta mevcuttu. Sadece 1 Aralık’ta koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden kişi sayısı ise ne yazık ki 190 olarak açıklandı. Bugün açıklanan tabloya baktığımızda ise 2020 yılı içerisinde koronavirüs sebebiyle 14.000’den fazla insanın vefat ettiğini görüyoruz. 2 Aralık 2020 tablosunu aşağıda bulabilirsiniz.

instatakipci instagram takipçi satın al

Bugün açıklanan sayılara baktığımızda ise ne yazık ki toplam vefat sayısının 14.000’i geçtiğini görüyoruz. Diğer sayılar ise şöyle: 31.923 vaka, 6.690 hasta ve 193 de vefat. Son olarak 4.821 kişinin de iyileştiğini görüyoruz.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile bugünün tablosunu şöyle yorumladı: “Bugün tespit edilen 6.690 yeni hastamız var. Mevsim şartları nedeniyle kapalı ortamların kullanımı arttı. Artan aktif hasta sayısını azaltmak için kalabalık, kapalı ve yeterince havalandırılmayan ortamlardan uzak durmalıyız.”

Bu haber sizin için özeldir   Mahkemenin kararı yeni tartışmayı başlattı! Miras bırakmak istemeyenler dikkat
Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat | - | NEDEN HABER