Pakistan’da tren kazası: En az 51 meyyit

Pakistan’da meydana gelen tren kazasında en az 51 kişi öldü, 100 kişi yaralandı. Kurtarma ekipleri, hâlâ ulaşılamayan vagonların bulunduğunu ve ölü sayısının artabileceğini açıkladı.

Kaza, güneydeki Sindh eyaletinin Ghotki bölgesinde meydana geldi. Millat Express isimli şirkete ait bir trenin raydan çıkıp karşı yöndeki raylara devrildiği, Sir Syed Express isimli şirkete ait ikinci bir trenin de karşı yönden gelirken duramayıp yan yatmış vagonlara çarptığı açıklandı.

instatakipci instagram takipçi satın al

Hastaneye kaldırılan yaralılar arasında durumu kritik olanların bulunduğu, kurtarma ekiplerinin ise içinde yaklaşık 25 kişinin bulunduğu bir vagona henüz ulaşamadığı açıklandı. Pakistan Başbakanı İmran Han da, Twitter hesabından yaptığı açıklamada kaza nedeniyle şoke olduğunu ve kapsamlı bir soruşturma emri verdiğini söyledi.

İki trende ortalama 900-1000 arası yolcu bulunuyordu.

Pakistan son yıllarda çok sayıda tren kazasına sahne oldu. Trenle seyahatin çok yaygın olduğu ve genellikle çok kalabalık vagonlarla seyahat edilen ülkede, raylı sistemlerin güvenliği, bakımı ve personel eksikliği tartışma konusu. (DIŞ HABERLER)

ERTANHABER

NEDENHABER

Bu haber sizin için özeldir   Pakistan'da tren kazası: En az 45 meyyit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat | - | NEDEN HABER