Osman Öcalan TRT’ye Röportaj Verip Ekrem İmamoğlu’nu Eleştirdi

Abdullah Öcalan'ın kardeşi ve tıpkı vakitte PKK'nın eski yöneticilerinden olan Osman Öcalan, TRT Kurdi kanalına röportaj verdi. Öcalan, “Kürtler için önemli mir bildiri vermedi” diyerek İstanbul Büyükşehir Belediye Lider Adayı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdi. 

instatakipci instagram takipçi satın al

Türkiye, PKK terör örgütü başkanı Abdullah Öcalan'ın, HDP'ye seçimlerde tarafsızlık davetinde bulunduğu tez edilen mektubunu tartışırken, TRT ekranlarında dikkat çeken bir röportaj yayımlandı. PKK önderi Abdullah Öcalan'ın kardeşi ve birebir vakitte örgütün eski yönetici takımından olan Osman Öcalan, TRT Kurdi kanalına değerlendirmelerde bulundu. 

TRT Kurdi’nin yaptığı haber, “Abdullah Öcalan İmralı’da bir mektup yazdı ve mektubunda HDP İstanbul Seçimi’nde tarafsız olsun” diyerek başlarken, mikrofon uzatılan Osman Öcalan, “Ekrem İmamoğlu önemli bir ileti vermedi Kürtler için. Elinden geldiğince Kürtlerden kaçtı ve kendini onlardan bağımsız tutmaya çalıştı.  Kürtler için CHP’nin hiçbir projesi yoktur” dedi.

“Kürtler Öcalan'ı dinleyecek”

“CHP Kürtlere yakın olmadı. Kürtleri ciddiye almadılar ve hesaba dahi katmadılar” diyen Osman Öcalan, CHP’yi suçladı ve Kürtlerin Abdullah Öcalan’ı dinleyeceklerini argüman etti. Öcalan, “Kürtler, Türkiye’den ayrılmak istemiyor ve katiyetle düşman değiliz ne Türkiye ye ne de Türklere. Türkiye yeterli bir yer hoş bir yer. Bizim isteğimiz daima birlikte hoş bir ömür sürmek. Kürtler bu seçimde katiyen aktör olmalı” diye konuştu.

“Kandil meşruiyetini kaybetti”

PKK terör örgütü yöneticilerinden Cemil Bayık

Kandil’in kendi meşruiyetini kaybettiğini lisana getiren Osman Öcalan “Kürtler ismine işler yapılıyor. Cemil Bayık ve arkadaşları Öcalan’ın bir çok kere doğruluğunu bir kenara bırakıp reddettiler ve kendi meşruiyetlerini çıkmaza soktular. Onun için diyorum ki bu mutlaka bir başkaldırış ve katiyen legal değildir. Ve söyledikleri düzgün de olsa berbatta olsa kesin olarak yasal değildir. Ve Kürtleri hiçe sayamaz. Konuşmamızda da söyledim biz Öcalan’ı tanıyoruz. Her daim Kürtler Öcalan’ın söylediklerini her şeyden daha çok önemsiyor” dedi.

Öcalan röportajı toplumsal medyada da gündem oldu…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat | - | NEDEN HABER