Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Okulların akıbeti için son dakika kararı açıklandı! Uzaktan eğitim ve Yüz yüze…

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR


Son dakika haberi: Ulusal Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim süreciyle ilgili alınan yeni kararları resmen duyurdu.

 

MEB’den yapılan açıklamalar şu formda:

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Covid-19 salgını önlemleri kapsamında uzaktan eğitim süreci, okullardaki imtihanlar ve yarıyıl tatili takvimiyle ilgili Bakanlığımız tarafından birtakım düzenlemeler yapılmıştır. Buna nazaran;

VİLAYET DIŞINDA OLAN ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ İMTİHANA BULUNDUKLARI YERDE GİREBİLECEK

Vilayetler ortası hareketliliğin azaltılması gayesiyle yalnızca ortaöğretim öğrencileri, kendi isteklerine bağlı olarak, 28 Aralık 2020 Pazartesi gününe kadar velilerinin okul idaresine başvurması halinde, öğrenim gördükleri okul ile tıpkı okul çeşidinde olması kaydıyla o tarih itibariyle bulundukları vilayetlerde imtihanlara katılabileceklerdir.

UZAKTAN EĞİTİM NE VAKTE KADAR DEVAM EDECEK?

İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının birinci periyodunun tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edecektir.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

KARNELER NASIL DAĞITILACAK?

22 Ocak 2021 tarihinden itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu idarelerince, farklı gün ve vakit dilimlerine yayılarak yoğunluk oluşturmayacak formda planlanacaktır. 

YARIYIL TATİLİ NE VAKİT, KAÇ GÜN OLACAK?

25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak yarıyıl tatil müddetine ikinci periyottaki bir haftalık orta tatil müddeti de eklenmiştir.

OKULLARDA İKİNCİ DEVİR NE VAKİT BAŞLAYACAK?

2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ikinci devri 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacaktır.

BAKAN SELÇUK’TAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitimle ilgili alınan kararları toplumsal medya hesabından “Uzaktan eğitim süreci, okullardaki imtihan planlamaları ve yarıyıl tatili takvimiyle ilgili Covid-19 salgınının seyrine bağlı olarak yeni düzenlemeler yaptık.” kelamlarıyla duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.