Oje Nasıl Sürülür? Kolay Oje Sürme Taktiği

Artık “Nasıl taşırmadan oje sürerim?” diye dert etmene gerek kalmadı, çünkü Makyaj.com editörleri olarak “Oje nasıl sürülür?” sorusunu yanıtlıyoruz!

Taşırmadan oje sürmek kolay gibi görünse de manikür ve pedikürün en zor kısımlarından biri. Kusursuz oje sürmek her zaman mümkün olmuyor. Bazen taşırıyoruz, bazen ojemiz dalgalı görünüyor veya fırça izi belli oluyor. Bu gibi sorunlar küçük görünse de bütün moralimizi alt üst etmeye yeterli oluyor.

Şimdi kusursuz ve göz alıcı eller için nasıl oje sürmen gerektiğini anlatıyoruz. Bu kolay oje sürme teknikleri dikkatlice uygulayarak harika bir manikür elde edebilirsin. Hazırsan oje sürme derslerine başlıyoruz.

Ojenin tırnaklarında kusursuz görünmesini istiyorsan öncelikle tırnaklarının üst yüzeyini süngerli törpülerle törpülemelisin. Bu adım sayesinde hem oje bazı hem de ojen tırnağında daha pürüzsüz görünecek. Tırnaklarının uçlarını da metal törpü ile törpüleyebilir tarzına göre küt veya sivri şekillendirebilirsin. 

Tırnaklarını törpülerken el yapına ve süreceğin renklere uygun stiller seçmeni öneriyoruz. Tırnak yapın uzunsa badem şeklinde törpülenen tırnaklar sana çok yakışacaktır. Kısa tırnaklar ise küt tırnak modellerini tercih edebilir. 

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Bütün Gün Oturduğunuzda Vücudunuza Ne Olur? Tüm Gün Oturmanın 10 Zararı

2. Adım: Mutlaka baz kullan

Oje sürmeye başlamadan önce mutlaka bir baz uygulamalısın.

Oje bazı nedir?: Ojeden önce tırnağına sürdüğün şeffaf renkli besleyici ojeye baz oje deniyor. Baz ojeler, tırnağın ile oje arasında duvar görevi görerek ojenin tırnak sağlığını etkilememesini sağlıyor.

Oje bazı sürmek ojenin tırnaklarında daha uzun süre kalmasına yardımcı olacak. Tırnak bazlarının içindeki minik silikon parçaları ojen ve tırnağın arasında koruyucu görev görecektir. Böylece ojelerin tırnağında uzun süre kalsa dahi ojeni çıkardıktan sonra tırnakların sararmadan kusursuz görünecektir.

Ertanhaber’in önerisi: Bizim favori oje bazımız, Maybelline Super Stay Güçlendirici Tırnak ve Oje Bazı, yumuşak tırnakları sertleştirmeye, korumaya ve güçlendirmeye yardımcı oluyor. Tırnakları koruduğu için, üzerine oje uyguladığında tırnakların çok daha güçlü kalacak, ojen de kalıcılığını artıracak.

3. Adım: Oje nasıl sürülür?

Oje sürerken en çok dikkat etmen gereken nokta: Sakin olmak! 

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Ayrılık Acısı Kadınları mı Daha Çok Etkiler Erkekleri mi? Ayrılığın Şiddeti

Kolay oje sürmek için, ojeni fırçaya alırken ne çok dolu ne de çok az almalısın. Yeterli miktarda ojeni tırnağının tam ortasından sürmeye başla ve bu noktada “Yine taşıracağım!” düşüncelerini kafandan sil. Ne kadar sakin bir şekilde sürersen, taşırma ihtimalin o kadar az olacak. Toplamda 3 fırça uygulamasında bütün tırnağına eşit miktarda oje sürdüğüne emin olmalısın. 

Eğer french oje yapacaksan, tırnağının sadece uç kısmına beyaz oje sürmeli, geri kalanına tırnak parlatıcısı uygulamalısın. 

Editörün önerisi: Ojeyi serin bir yerde, örneğin buzdolabında saklamak, ojenin yapısının bozulmasına ve macunlaşmasına engel olacak. Bir de sürdüğün ojenin bayat olmamasına dikkat edersen, bu işi kolayca kıvıracağına eminiz!

4. Adım: Ojeyi nerede sürmeli?

Ojeyi süreceğin ortam çok önemlidir. Eğer ojeni çok sıcak bir yerde sürersen ojenin ikinci katını sürmekte zorlanırsın. Anında kuruyan ve ağdalaşan oje yapış yapış bir kıvama gelir. Sıcakta oje sürmek, ojenin zor kurumasına ve pütürlü görünmesine neden olabilir.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Dünyanın En Çok Flört Edilen Günleri Olduğunu Biliyor Muydunuz?

Rüzgarlı bir balkon veya cam kenarında da oje sürmemelisin. Oje sürerken mutlaka kuru ve serin bir yerde olmalısın. Odanda, ellerini ve bileğini dayayabileceğin bir masa üzerinde oje sürerek en kusursuz sonucu alabilirsin.

5. Adım: İkinci kat sürmeli mi?

Oje renginin daha opak görünmesini istiyorsan iki kat oje uygulayabilirsin. Özellikle nude tonlarda iki kat sürmeni öneriyoruz.

 İkinci katı da tıpkı birinci katı uyguladığın gibi dipten uca doğru sürmelisin. Ojenin birinci katının kuruduğuna emin olduktan sonra ikinci katı sürmelisin, böylece pürüzsüz bir görünüm elde edeceksin.

Editörün önerisi: Sürdüğün ojeden en yüksek performansı alman için sana bir oje önerimiz var. Maybelline Super Stay Ojeler, jel bitişli, 7 güne kadar kalıcı en sevdiğimiz ojelerden. Büyük fırçası sayesinde çok kolay uygulanan bu ojeler, çizgilenme ve dalgalanma yapmıyorlar. 

Başa dön tuşu
eşya depolama | - | sağlık sitesi | - | islam sözleri| - | uluslararası evden eve nakliyat | - | eşya depolama | - | bunedy | - | habervadi | - | nedenhaber | - |