Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Öcalan’ın İletisinin Akabinde HDP’den Açıklama: ’23 Haziran Stratejimizde Değişiklik Kelam Konusu Değil’

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

HDP Eş Genel Liderleri Sezai Temelli ve Pervin Buldan, dün Anadolu Ajansı tarafından servis edilen Öcalan'ın mektubuna ait bir açıklama yaptı. 

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

AA'nın duyurduğu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da dün katıldığı yayında üzerinde durduğu 'Öcalan'ın İstanbul seçimlerindeki tarafsızlık çağrısı'na ait HDP, açıklamasında “HDP’nin İstanbul seçimlerine yönelik seçim stratejisinde ve taktik adımlarında bir değişiklik kelam konusu değildir” sözünü kullandı.

'HDP nereden gelirse gelsin zulmün, haksızlığın ve zorbalığın karşısındadır'

HDP'den yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi:

'AA’nın, sorumsuz tavrı basın ahlakının siyasal çıkarlar için nasıl ayaklar altına alındığını göstermek açısından ibretliktir'

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Öcalan'ın Ali Kemal Özcan'a ilettiği mektubu, dün birinci olarak Anadolu Ajansı tarafından servis edilmişti.

Öcalan'ın bildirisini paylaşan Ali Kemal Özcan'ın, canlı yayında kullandığı 'Öcalan yerli ve ulusal bir şahsiyettir' tabirleri reaksiyon çekmişti.

Erdoğan, dün katıldığı bir yayında Öcalan'ın bildirisini 'Siz beni destekliyorsanız, tarafsızlığınızı ortaya koymalısınız' demek istediği biçiminde yorumlamıştı..

Öcalan'ın avukatlarının bağlı olduğu hukuk ofisinin bugün yaptığı açıklamada ise, 'HDP'nin bir siyasi parti olarak kararlarını kendisinin vereceği' tabiri yer aldı.

Asrın Hukuk Bürosu'nun paylaştığı açıklamada yer alan tabir şu formda:

Öcalan'ın mesajınının AA tarafından verildiği günün sabahında, Sabah gazetesi müellifi Müderrisoğlu, kaleme aldığı yazıda 'Öcalan tarafından bir davet yapılması' bildirisini vermişti.

İstanbul seçimlerine 2 gün kala gündeme gelen Öcalan'ın bildirisi, toplumsal medyada en çok tartışılan mevzular ortasında yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.