Mustafa Varank’tan Kemal Kılıçdaroğlu’na: Faşist


Meclis Genel Kurulu’nda gergin anlar yaşandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, konuşması sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öğretmenlere yönelik yaptığı açıklamayı hatırlatarak “faşist” nitelendirmesi yaptı.

Bu sözler, CHP sıralarında oturan milletvekillerini adeta çılgına çevirdi.

CHP’li vekiller, sıralara vurarak Bakan Varank’ı yuhaladı.

Bakan Mustafa Varank’ın CHP’lilerin kızmasına neden olan konuşması; “Üretim yapmanın, istihdamın oluşturmanın ne kadar zorlu ve fedakarlık isteyen bir iş olduğundan haberiniz yok. Eğer olsaydı bizim yaptığımız gibi ülkemizde katma değer ve istihdam oluşturan yerli ya da yabancı fark etmez, her yatırımcıyı koruyup kollardınız. Ama siz türlü çarpıtmalarla “Yok şu ülke, yok bu ülke.” diyerek hem ülkenin hem Meclisin gündemini meşgul ediyor, bu ülkenin enerjisinden çalıyorsunuz. İdeolojik saiklerle sermaye düşmanlığı yapan siyasi grupların dünyanın her yerinde olduğunu görebiliriz.


“FAŞİST BİR GENEL BAŞKAN…”

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Üsküdar'da yanan Vaniköy Camii'nin son hali havadan görüntülendi

Ama ırkına, diline, dinine, kimliğine göre sürekli sermaye faşistliği yapan bir siyasi anlayış maalesef bir tek Türkiye’de mevcut. Ama bu normal eğer ortada “Bize oy veriyorsanız öğretmensiniz ama Cumhur İttifakı’na oy veriyorsanız öğretmen değilsiniz.” diyen faşist bir genel başkan varsa bu tavır normal.”


SİZE KARŞI İDMANLIYIZ, BAŞÖRTÜLÜLERİ ATTIĞININ ZAMANLAR AKLINIZA GELDİ..

CHP sıralarının eylemi karşısına kürsüde duraklayan Bakan Varank, “Hiç merak etmeyin, biz size karşı idmanlıyız. Buradan başörtülüleri attığınız zamanlar aklınıza geldi herhâlde.” dedikten sonra konuşmasına devam etti.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Öznur Çalık: Şiddet kimden gelirse gelsin, karşısındayız

Başa dön tuşu
NEDEN HABER | - | DUMAN HABER | - | istanbul evden eve nakliyat