Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Mustafa Kaplan: Maçı hakkettiğimizi düşünüyorum

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR


Karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Gençlerbirliği Teknik Yöneticisi Mustafa Kaplan şöyle konuştu:

 

 

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

“Savunmada bir konum verdik ve maç 1-1 sona erdi. Ankara derbisine yakışan bir maç oldu. Maçı hakkettiğimizi düşünüyorum. 1-0 dan sonra 2’inci golü bulsak maçı rahatlıkla kazanabilecektik. Her iki camiayı da kutluyorum. Maçın hakemlerini de tebrik ediyorum idarelerinden dolayı”

Transfer yapıp yapmayacakları hakkında da konuşan Kaplan, “Alttan gelen bir kuşağımız var lakin ikinci bölge, savunma kısaca 4 oyuncuya muhtaçlığımız var. Lig uzun bir maraton, kadroyu geniş tutmak lazım. Yapılan testlerde istemediğimiz sonuçlar oluyor. Dediğim üzere 3-4 transfer yapmalıyız” diye konuştu.

Ankaragücü cephesi

Karşılaşmanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Ankaragücü’nde teknik sorumlu Mustafa Kolcu, şunları söyledi:

“Aslında bu maçı çok istiyorduk. Oyuncularımızla hafta boyunca maça âlâ hazırlandığımızı düşünüyoruz. Sevindirici olan geriden gelip en makus bir puan da olsa hanemize yazmak bizim için bir nebze sevindirici tabi ki. Bir kimlik kazandık. Bir oyun anlayışımız var. Artık alanda kaybetmeyi hazmetmeyen bir karakter olduğunu düşünüyorum. Bu manada tabi ki ilerleyen sürece daha emin adımlarla ilerleyeceğimiz açık açık görünüyor. Hafta boyunca maça önemli manada âlâ hazırlanmıştık. Düzgün tahlil etmiştik. Bir öz eleştirici yapacak olursak, maçın birinci yarısı 10 – 15 dakika makûs başlamamız. Tahminen o ortalar biraz kahır ve zorluklar yaşadık. Kıymetli olan o negatif durumu, müspet biçime getiren bir karakterin alanda olması. Oyuncularımın göstermiş olduğu bu çabadan, bu uğraştan ötürü onları yürekten tebrik ediyorum. Puan puandır diye düşünüyorum zira pozisyon itibariyle alacağımız her puan lig sonunda kesinlikle değerini ve kıymetini o vakit daha yeterli anlayacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.