Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Mısır’da yılbaşı aktifliklerine COVID-19 manisi

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR


Mısır Turizm Bakanı Yardımcısı Abdulfettah el-As, Mısır merkezli “El-Hayat” televizyon kanalına yaptığı açıklamada, COVID-19 salgının ikinci dalgasının başlamış olması nedeniyle insanların bir ortaya toplanmasını engellemek hedefiyle bu yıl yılbaşı kutlamalarının iptal edilmesinin kararlaştırıldığını söyledi.

Bakanlığın otel ve restoranlarda yılbaşı kutlamalarını iptal ettiğinin altını çizen Asi, kararın amacının bulaşın hızlanmasını engellemek olduğunu, bu kapsamda otellere de sık sık saklı kontroller gerçekleştirildiğini tabir etti.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Ünlü müzikçilerin katıldığı yılbaşı etkinliklerinin de yasaklandığı söyleyen Asi, lakin kararın kalabalık olmayan küçük çaplı kutlamaları kapsamadığını ekledi.

Mısır’da Müslümanlar yılbaşı kutlamalarına fazla istek göstermiyor olsa bile Hristiyanlar etkinlikler düzenliyor. Resmi bilgilere nazaran, 104 milyon kişinin yaşadığı Mısır’da nüfusun yüzde 10’unu Hristiyanlar oluşturuyor. Mısır Ortodoks Kilisesi, ülkede çoğunluğu Ortodoks 15 milyon Hristiyan bulunduğunu tabir ediyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.