Millî Savunma Bakanlığı (MSB) 2.533 işçi alımı kura çekimi ne zaman? Kura nerde yapılacak?

Millî Savunma Bakanlığı (MSB) 2.533 işçi alımı başvuruları yarın bitiyor. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden başvuruda bulunan adaylar kura …

Yayınlama: 05.07.2021
2
A+
A-


Millî Savunma Bakanlığı (MSB) 2.533 işçi alımı başvuruları yarın bitiyor. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden başvuruda bulunan adaylar kura çekimleri için daha şimdiden gün saymaya başladı. Bilindiği üzere MSB İş gücü miktarının 4 katı oranında adayı sözlü ve uygulamalı sınav için davet edilecek. Açık pozisyonlar için davet edilecek aday ise kura yöntemi ile çağırılacak buna ek olarak asil adayların yanı sıra 4 katı kadar adayda kura yöntemi ile yedek listesine alınacak. Peki Millî Savunma Bakanlığı 2.533 işçi alımı kura çekimleri ne zaman gerçekleştirilecek. İşte detaylar…

MSB 2.533 İşçi Alımı Kura Çekimleri Ne Zaman?

Millî Savunma Bakanlığı (MSB) 2.533 işçi alımı kura çekimleri 28 Temmuz 2021 Çarşamba günü saat 10:30’da noter huzurunda yapılacak. Yayınlanan ilanda kura çekimine ilişkin şu ibareler yer almakta;

“Kura çekimi, Millî Savunma Bakanlığı Eğitim Merkezi Müdürlüğünde (Emniyet Mahallesi Celal Bayar Bulvarı No:77/A Yenimahalle/ANKARA) 28 Temmuz 2021 Çarşamba günü saat 10:30’da noter huzurunda yapılacaktır. Kura sonucunda belirlenen sözlü/uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylara ait liste Millî Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden yayımlanacaktır. Bu yayım tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca tebliğ yapılmayacaktır.”

İŞKUR MSB İşçi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İŞKUR üzerinden Millî Savunma Bakanlığı işçi alımlarına başvuruda buluna bilmek için Türkiye İş Kurumu’nun https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx internet sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. Akabinde İşyeri Unvanı yazan yere “MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI” yazın ve ara butonuna tıklayın. Karşına çıkan ilanlara giriş yaparak başvur kısmına tıklayın. Açılan sayfa üzerinden TC kimlik no ve daha öncesinde oluşturduğunuz şifre ile giriş yaparak başvuru sürecini tamamlayın. 

İŞKUR GİRİŞ EKRANI

Başvuru Şartları Neler?

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

 2. Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış olmak.

 3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devletin sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

 4. Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

 5. Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütlere desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

 6. Kamusal haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

 7. Askerlikle ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

 8. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

 9. Başvurunun son tarihi itibarıyla iş gücü taleplerinde belirtilen bölümlerden mezun olmak veya son başvuru tarihi itibarıyla ilanda belirtilen mesleki yeterlilik belgesi/ustalık belgesine sahip olmak ve belirtilen diğer özel şartları sağlamak (Mesleki yeterlilik belgesi veya ustalık belgesine hak kazanmasına rağmen, son başvuru tarihi itibarıyla belgesi düzenlenmemiş olanlar da başvuru yapabileceklerdir. Ancak, belge kontrollerinde adayların bu durumu ispatlayıcı belge ibraz etmeleri gerekmektedir).

 10. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmelik’in 5’inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

 11. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana Millî Savunma Bakanlığınca davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.

 12. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

 13. Her aday, İŞKUR’da yayımlanan listede belirtilen bir ilana (bir iş yeri ve bir meslek koluna) başvuru yapabilir. Birden fazla ilana başvuru yapanlar ile Millî Savunma Bakanlığında ücretleri genel bütçeden ödenen bir iş yerinde çalışmakta olan işçilerden müracaat edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

 14. İşe yerleştirme yapılabilmesi için adaylardan, arşiv araştırması ve/veya güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması ve başvuru yaptığı meslek kolunda çalışmasında sağlık yönünden sakınca bulunmadığına dair sağlık raporu aranacaktır.

sağlık sitesi |-| süprem kumaş |-| nakliyat |-| youtube izlenme al |-| ideal kilo hesaplama |-| instagram beğeni hilesi |-| Film Önerileri vozol likit