Metaverse Evreni Fotoğrafları

Yeni teknoloji metaverse görüntüleri sızdırıldı. İşte o muhteşem metaverse evreni fotoğraflarını sizlerle paylaşıyoruz. Metaverse’de toplantılar konserler alışveriş gibi tüm fotoğraflar haberimizin detayındadır.

Metaverse Evreni Fotoğrafları

DAHA FAZLA METAVERSEEVRENİ RESİMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Son dönemde sıkça duymaya alıştığımız bu sözcük, Yunan kökenli bir kelime olan “meta (ötesi, sonrası)” ile Batı dillerinde “evren” manasındaki “universe”ün birleşiminden oluşuyor.

Meta-universe’ün kısaltması olan Metaverse, “evren ötesi, evrenden sonrası” anlamına geliyor ve “yeni nesil internet” olarak anılıyor.

Bir yandan gerçekteki hayatınızı yaşarken diğer taraftan avatarınızla bir oyunun parçasıymış gibi davranmanıza olanak tanıyan bu evren fazlasıyla sahici. Bu açıdan cep telefonu ya da bilgisayar ekranından takip ettiğiniz web sitelerinden, uygulamalardan ya da oyunlardan çok daha farklı görünüyor.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Red Dead Online artık bağımsız olarak satılacak Spor Haberleri

Metaverse’ün 3 boyutlu alemine giriş için öncelikle sanal gözlüklere ihtiyaç duyuluyor. Statista.com’da yer alan bir çalışma, sektörün ne hızla büyüdüğünü gözler önüne seriyor.

Sanal gerçeklik (virtual reality- VR) ve artırılmış gerçeklik (augmented reality- AR) pazarına ilişkin verilerin yer aldığı tabloya göre, 2016’da 6,1 milyar dolar olan pazarın 2022’de 290,2 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Öncelikle arazi satın almaktan başlayalım. Deyim yerindeyse Metaverse’ün taşı toprağı altın. Fiyatlarda önemli isimlere komşu olmak, alışveriş merkezi, parklar ya da toplu taşımaya yakınlık gibi etkenler belirleyici oluyor. Markalar sanal dünyada mağaza açmak için birbiriyle yarışıyor, elçilik kurma çalışmaları sürüyor.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Triger Kayışı Nedir? Triger Kayışı Ne İşe Yarar? Triger Kayışı Kopması

Metaverse Arsaları ‘Sahibinden’ Üzerinden Satılıyor

Amerikan perakende satış zinciri Walmart’ın Metaverse mağazası tanıtımı yapmasıyla işlerin ne noktaya geldiği konusunda bir fikir sahibi olmak mümkün. Fenerbahçeli taraftar, Metaverse evreninde Trabzonspor’un Stadyumunu satın aldı

METAVERSENİN DİĞER GÖRSELLERİ İÇİN TIKLAYIN

Metaverse dünyasına açılan ilk giyim markası ise İsveçli H&M oldu. Ceek coin’le alışveriş yapılan mağazanın tanıtımı iki hafta önce gerçekleştirildi.

ABD‘li rapçi Snoop Dogg ise Metaverse’te “Snoopverse” adını verdiği kendi sanal evrenini kurmasıyla gündeme geldi.

Başa dön tuşu
NEDEN HABER | - | DUMAN HABER | - | istanbul evden eve nakliyat

instagram beğeni satın al instagram beğeni satın al instagram beğeni satın al beğeni hilesi takipçi hilesi