Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat
Askeriye,PolisiyeBiyografi & OtobiyografiEkonomiMANŞET HABER

Mehmet Aydın (Tosuncuk) Hakkında bilinmeyenler

Üç yıldır “firari” olan ve kırmızı bültenle aranan Çiftlik Bank kurucusu “Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın’ın Brezilya’da teslim olmasının ardından Türkiye’ye getirildi. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın’ın bu akşam 22.30’da Türkiye’ye getirileceğini duyurmuştu. ‘Çiftlik Bank’ ile 2018 yılında, 132 bin 222 kişiden 1 milyar 139 milyon liralık vurgun yaparak yurt dışına kaçan ve kırmızı bültenle aranan, ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın, Brezilya’da Sao Paulo Başkonsolosluğu’na teslim olmuştu. Peki, Çiftlikbank kurucusu ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın kimdir?

Mehmet Aydın (Tosuncuk) Hakkında bilinmeyenler
Mehmet Aydın (Tosuncuk) Hakkında bilinmeyenler

TOSUNCUK (MEHMET AYDIN) KİMDİR?

Mehmet Aydın 31 Mayıs 1991, nitelikli dolandırıcılık suçundan kırmızı bülten ile aranan Türk girişimcidir. Eren Çakar takma adıyla rap şarkılar çıkarmıştır.Aslen Espiyeli olan Mehmet Aydın, 31 Mayıs 1991’de Bursa’nın Nilüfer ilçesinde doğdu. Fatih adında bir ağabeyi vardır. İlköğrenimini Bursa’da tamamladı. Bir dönem Egoman takma adıyla rap müzik yaptı. Ağustos 2016’da merkezi Kuzey Kıbrıs’ta bulunan Çiftlik Bank adlı şirketi kurdu.

Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın, Egoman ismiyle rap klipleri çekti. SGK kayıtlarında Mehmet Aydın’ın isminin yer aldığı eğlence mekanının sahibi Yusuf Sabahyıldızı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çiftlik Bank’ın kurucusu Aydın’ın, 2013’te sahibi olduğu iş yerinin mutfak bölümünde bulaşıkçı olarak çalıştığını söyledi.

Ürettiği oyunun büyümesi ve devasa hale gelmesiyle birlikte incelemeye alınan Aydın ve Çiftlik Bank’ta ortaya atılan iddialar sonrası Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın yurt dışına kaçmıştı. Firari olarak yurt dışında bulunan Aydın 1 Temmuz itibariyle Brezilya’da teslim oldu.

Sizin için seçtik:  Bodrum kattan lüks yatlara: Tosuncuk'un karargah olarak kullandığı ev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Google Haberler
İstanbul evden eve nakliyat | - | NEDEN HABER | - | DUMAN HABER