MEB Okul imtihanlarıyla ilgili adım attı! Ortaokul ve lise öğrencileri yüz yüze imtihanları…


Okul imtihanlarıyla ilgili açıklama gelmesinin akabinde öğrenciler ve aileleri baş karışıklığı yaşadı. Ulusal Eğitim Bakanlığı, İlkokul 1,2,3,4. sınıflar için okul imtihanı yapılmayacağını duyurdu.  Öğrencilerin karne notları ders aktiflikleri ve iştirak puanları ile belirlenecek.  Öğrenciler karnelerine yoğunluk yaşanmaması için farklı vakit dilimlerinde kavuşacak. Okul idareleri karneleri farklı gün ve saat dilimlerinde öğrencilere verecek. Ortaokul 5,6,7,8 sınıf ile Lise 9,10,11, ve 12. sınıfların ölçme ve kıymetlendirme süreçleri için okul ortamında yüz yüze imtihanlar gerçekleştirilecek. Pekala okul imtihanları ne vakit, nasıl yapılacak? İşte MEB Bakanlığının aldığı kritik okul imtihanı kararının detaylar…

 

OKUL İMTİHANLAR NASIL YAPILACAK?

İlkokul 1,2,3,4. sınıflar için imtihan düzenlenmeyecek. Karne notları, ders etkinliklerine  iştirak puanı ile belirlenecek. 

instatakipci instagram takipçi satın al
 

 

Ortaokul ve liselerde birinci periyoda ilişkin yazılı uygulama puanlamaları ve performans notları üzerinden ölçme kıymetlendirme süreci gerçekleştirilecek.  İmtihan notu bulunmayan şubelerin imtihanları, okul ortamında ve toplumsal mesafe/hijyen önlemlerine uygun olarak seyreltilmiş kümeler hâlinde gerçekleştirilecektir.

ÖĞRENCİLERİ İMTİHANA BULUNDUKLARI KENTTE GİREBİLECEK!

Vilayetler ortası hareketliliğin azaltılması gayesiyle yalnızca ortaöğretim öğrencileri, kendi isteklerine bağlı olarak, 28 Aralık 2020 Pazartesi gününe kadar velilerinin okul idaresine başvurması halinde, öğrenim gördükleri okul ile birebir okul çeşidinde olması kaydıyla o tarih itibariyle bulundukları vilayetlerde imtihanlara katılabileceklerdir.

OKUL KARNELERİ NE VAKİT DAĞITILACAK?

Karne dağıtımları okul idareleri tarafından yoğunluk oluşturulmaması sebebiyle farklı gün ve vakit dilimlerinde gerçekleştirilecek. Karnelerin dağıtım sürecinde okul idareleri tarafından velilere ve öğrencilere gerekli bildirimler yapılacak. 

Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından daha evvel açıklanan tarihlere nazaran 4 Ocak 2021’de sona erecek uzaktan eğitim birinci periyodun tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edecek.

YARIYIL TATİLİ 15 GÜNDEN FAZLA OLACAK!

Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından 2020-2021 eğitim öğretim takviminde 25 Ocak’ta başlayacak yarıyıl tatili müddeti 15 gün olarak belirlenmişti. Geçtiğimiz yıl uygulanmaya başlayan Kasım ve Nisan orta tatil müddetleri 1 hafta olarak belirlenmişti. Pandemi süreci sebebiyle alınan karar doğrultusunda Nisan orta tatili yarıyıl tatili ile birleştirilecek müddeti uzatıldı. Öğrenciler 25 Ocak’ta başlayacak orta tatil ile 21 gün tatil yapacak

Bu haber sizin için özeldir   Dikey Geçiş Sınavı ne zaman? DGS başvurularında son gün ne zaman?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat | - | NEDEN HABER