Eskişehir’de sağlık çalışanının sözleri şoke etti! ‘Maskeyi reddediyorum’

ESKİŞEHİR’de alışveriş yapmak için girdiği markette tüm uyarılara karşın maske takmayı reddeden sağlık çalışanı Selime Topçu’ya 900 lira idari para cezası kesildi. Maske takmamanın anayasal bir hak olduğunu öne süren Selime Topçu, “Olağanüstü hal ilan edilmediği için genelgeyle hareket ettiklerinden dolayı maske takmaya itiraz ediyorum” dedi.

Maskeyi reddediyorum
Maskeyi reddediyorum

ESKİŞEHİR’deki bir hastanede sağlık çalışanı olduğu belirtilen Selime Topçu, Odunpazarı ilçesi Arifiye Mahallesi İkieylül Caddesi’ndeki bir markete girdi. Market çalışanları maske takması konusunda Topçu’yu uyardı. Uyarılara aldırış etmeyen Selime Topçu, alışveriş yapmaya devam etti.

Market yöneticilerin ihbarı üzerine gelen polis ekipleri, pandemi döneminde maske takılmasının zorunlu olduğunu belirterek, “Genelge var. Pandemi nedeniyle maskesiz markete giremezsiniz” dedi. Tüm uyarılara karşın maske takmayacağını söyleyen Topçu’ya yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uymadığı gerekçesiyle 900 lira idari para cezası kesildi.

instatakipci instagram takipçi satın al

Maske takmamanın anayasal bir hak olduğunu öne süren Selime Topçu, “Maske takmıyorum çünkü anayasal hakkımı kullanıyorum. Anayasada maske takmak gibi bir zorunluluk yok. Maske takılması için olağanüstü hal olması gerekiyor. Olağanüstü hal ilan edilmediği için genelgeyle hareket ettiklerinden dolayı maske takmaya itiraz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bu haber sizin için özeldir   Bamyanın kiloyu 20 lira , kurutulunca 220 lira!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat | - | NEDEN HABER