Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Mansur Yavaş Kelamını Tuttu: Öğrencilere Su Tanımlarında Yüzde 50 İndirim Uygulanacak!

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Mansur Yavaş seçim sürecinde verdiği kelamları tutmaya ve icraatlarını gerçekleştirmeye devam ediyor.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Beypazarı'nı bir cazibe merkezine dönüştürdükten sonra Ankara'da büyük işlere imza atacağının sinyallerini veren Mansur Yavaş mazbatasını aldıktan sonra Ankara için çalışmaya başladı.

Şeffaf belediyecilik anlayışıyla hareket eden ve belediye meclisi toplantılarını canlı yayınlayarak sık sık gündeme gelen Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş seçim sürecinde verdiği kelamları tutmaya devam ediyor.

Birinci icraatlarını sizler için burada derlemiştik:

Mansur Yavaş, öğrencilere verdiği su tarifelerindeki indirim kelamını tutmak üzere harekete geçti.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

“ASKİ Genel Müdürlüğünce ‘öğrenci evleri' abone tipinin su ve atık su tarife bedelinin konutlara uygulanan bedelin yüzde 50 oranında indirimli olarak uygulanmasına” ait Başkanlık yazısını Büyükşehir Belediye Meclis gündemine taşıdı.

Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edilen karar ile birlikte su faturaları yarı yarıya düşecek olan öğrenciler, belli kaideler kapsamında bu indirimden yararlanacak.

Başkentte okuyan öğrencilere ekonomik dayanak olmak gayesiyle bu kararı aldıklarını söz eden Mansur Yavaş, yerine getirilmesi gereken kaideleri da açıkladı.

Kamu kurum ve kuruluşları ile özel kesimde gelir getirici bir işte çalışmayan, ailesiyle birlikte yaşamayan ve her yıl öğrenci evrakını ASKİ'ye ibraz eden her öğrenci mezun olması yahut öteki bir sebeple okulu bırakması durumunda aboneliğini kapatması koşuluyla yüzde 50 indirimden faydalanacak.

Toplumsal medyadan da reaksiyonlar gecikmedi elbette…

“Öğrenci dostu bir kent herkesin hayali…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.