Makyaj tüyoları neler? Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken 5 kural

Makyaj tüyoları neler? Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken 5 kural Kış aylarında, yaz aylarına oranla daha çok makyaj yaparız. Güneşin ve sıcak havanın cildimize verdiği parlaklığı kaybettiğimiz için biraz daha canlı ve aydınlık bir cilde sahip olmak için makyaj malzemelerine sarılıyoruz.

Doğru uygulanan makyajla kusursuz sonuçlar elde edebileceğimizi artık hepimiz biliyoruz. Ancak iş uygulamaya geldiğinde, yüz tipimizi tam olarak tanımamaktan ya da ürünleri doğru kullanamamaktan kaynaklı bazı hatalar yapabiliyoruz. Oysaki küçük ipuçlarıyla hayranı olduğunuz isimlerin makyaj trend’lerini yakalamak pekala mümkün! Nasıl mı? İşte detaylar… 

  • SEZONUN TREND RENKLERİNE DİKKAT

Her sezon değişen trendler, makyaj ürünlerinde de etkisini gösterir. Yaz aylarında çoğunlukla yükselişe geçen sarılar, pembeler, yeşiller ve morlar; kış aylarında yerlerini daha yumuşak renklere ve toprak tonlarına bırakır. Tabii bu durum öncelikle kıyafet ve aksesuarlara yansır. Yapılan kombinin en önemli tamamlayıcısı ise makyajdır. Sezonun öne çıkan renklerini barındıran renk paletleri, rujlar ve ojeler bu anlamda önemli kurtarıcılar olur. 

  • CİLT TİPİNİZE VE RENGİNİZE UYGUN ÜRÜNLER SEÇİN
MERAK ETMİYOR MUSUN:  Sarı karpuz nedir? Sarı karpuz nerede yetişir? Sarı karpuz faydaları

Uzun süre kalıcı ve göz alıcı bir makyaj için öncelikle cilde uygulanan baza özen gösterilmelidir. Gündelik makyajda genelde bu aşamayı çoğu kadın atlar. Ancak makyajda bir bütünlük oluşturmak, cilt tonunun dengelenmesini sağlamak ve makyajın gün boyunca kalıcılığını artırmak için baz uygulanması mutlaka tavsiye edilir. Doğru makyaj bazı uygulamak içinse cilt tipini ve rengini iyi bilmek gerekir. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz mat görünüm veren fondötenleri veya BB kremleri tercih edebilirsiniz. Burada asıl püf nokta; fondöten, pudra veya kapatıcı kremleri seçerken mutlaka cilt tonunuza en yakın olanı tercih etmenizdir. Aksi halde cildiniz solgun ya da yaşlı görünebilir. Öte yandan aydınlatıcı, kontur ve allık kullanarak yapacağınız ufak hilelerle yüz hattınızı istediğiniz forma getirebilirsiniz. 

  • GÖZ RENGİNİZİ ÖN PLANA ÇIKARIN
MERAK ETMİYOR MUSUN:  BiP kimin, sahibi kim? BiP hangi ülkenin? BİP ücretli mi?

Gözlerinizin rengi, şekli, kirpik ve kaşlarınızın yapısı göz makyajında stil seçmenizde önemli bir rehber oluşturur. Ancak doğru tekniklerle göz yapınızı olduğundan çok daha farklı gösterebilirsiniz. Örneğin; gözlerinizi olduğundan büyük göstermek isterseniz yapmanız gereken şey göz içlerinize siyah göz kalemi uygulamaktır. Tercihiniz buğulu bakışlarsa göz kalemi ya da birbirini tamamlayan tonlarda farlar kullanarak bu etkiyi elde edebilirsiniz. 

SİZİN İÇİN: Kremle makyaj temizlemek cilde zarar verir mi? Hangi kremler zararlı?

  • DUDAK MAKYAJINIZI İHMAL ETMEYİN

Son birkaç yılda olduğu gibi bu sezonun da trend’lerinde dolgun görünümlü dudaklar dikkat çekiyor. Artık birçoğumuz hilesini biliyoruz ama bilmeyenlerimiz içinse biz söyleyelim: dudak kalemini dudak çevrenizin çok hafif dışından uyguladıktan sonra ruj kullanmanız dudaklarınızı daha dolgun gösterir. Dudak kalemi aynı zamanda rujunuzun kalıcılığını da artırır. Eğer kalem kullanmayı sevmiyorsanız koyu tonlarda ruj seçimiyle de aynı etkiyi yakalayabilirsiniz. 

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Terhisine bir gün kala trafik kazası geçirdi yaşamını yitirdi

Makyaj tüyoları neler, Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken 5 kural, cilt tonuna göre ruj seçimi, vamp makyaj nasıl yapılır, gelin makyajı nasıl yapılır, hangi renk farlar göz makyajını ortaya çıkarır, fondöten nasıl seçilir, makyaj temizleme malzemeleri, dudak makyajında hangi hileler işe yarar, allık seçimi nasıl olmalıdır

Başa dön tuşu
NEDEN HABER | - | DUMAN HABER | - | istanbul evden eve nakliyat