Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Londra’da Kovid-19 kısıtlamalarının sıkılaştırılacağını duyan halk mağazalara koştu

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Yarından itibaren başlayarak 2 hafta sürecek ve mağaza, spor salonu ve kuaförlerin kapatılacağı kısıtlamalar öncesinde, Regent ve Oxford caddelerindeki mağazalar önünde kuyruklar oluştu. 

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Ülkede en çok olayın görüldüğü kentlerden biri olan Londra’da, vatandaşların, yağışlı havaya karşın alışverişe devam ettikleri ve toplumsal ara kuralına uymadıkları görüldü.

İngiltere Başbakanı Johnson, Noel öncesi Kovid-19 tedbirlerini sıkılaştırdı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkede Kovid-19’un daha süratli yayılan bir cinsinin ortaya çıkmasının akabinde, Londra ve etrafında kısıtlamaların daha da sıkılaştırılmasına ve Noel’de ailelerin bir ortaya gelmesinin yasaklanmasına karar verildiğini duyurmuştu.

Johnson, yeni tipten ötürü kimi tedbirler almak zorunda kaldıklarını, şimdiye kadarki en geniş kısıtlamaların uygulandığı başşehir Londra ile İngiltere’nin doğu ve güneydoğusunun, tedbirlerin daha da sıkılaştırıldığı 4. evreye alınacağını açıklamıştı.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Yeni tedbirlerin yarından itibaren geçerli olacağını kaydeden Johnson, halihazırda restoran ve barların kapalı olduğu bu yerlerde, temel eserlerin satılmadığı tüm mağazalar, spor salonları ve kuaförlerin de kapatılacağını, istisnai durumlar dışında halkın meskende kalmasının isteneceğini bildirmişti.

 

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.